1

Koncerty

KULTURALNY ROZKŁADY JAZDY 2017/2018

LISTOPAD:

 9-11 listopada - Ballady i Romanse w Sandomierskiej Toskanii

To już po raz VI spotykamy się w drugi listopadowy weekend na romantycznych, jesiennych spotkaniach z muzyką i balladą przy kominku w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Tak jak w poprzednim roku zaczynamy na jazzowo, ale po kolei:
- 9 XI - Mateusz Pospieszalski Quintet: artysta już po raz trzeci zawita na Wichrowe Wzgórze ( w 2016 r. odwiedził nas z zespołem Vo Vo w tym roku zimą w duecie z Wojtkiem Waglewskim). Tym razem jesienna wizyta Mateusza Pospieszalskiego w zupełnie innej odsłonie. Zobaczymy jazzową twarz tego niezwykłego muzyka, kompozytora i aranżera. Początek koncertu godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży w cenie 60.00 zł
- 10 XI - Jan Nowicki i zespół De Profundis w spektaklu słowno-muzycznym "Z obłoków na ziemię". Niezwykłe widowisko z udziałem jednego z najbardziej uznanych i utytułowanych polskich aktorów JANEM NOWICKIM, fantastycznie całość ozdobi muzyka grana przez zespół "DE PROFUNDIS". Początek spektaklu godzina 19.00, wejściówki w cenie 60,00 zł. po spektaklu spotkanie autorskie z Janem Nowickim
- 11 XI - "U Studni". Jeszcze parę lat temu muzycy zespołu tworzyli trzon grupy S.D.M., po rozstaniu z Krzysztofem Myszkowskim, wspólnie z niezwykłym poetą , Adamem Ziemianinem, wędrują własną poetycko-muzyczną drogą. Zespół po raz drugi zagości w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" i już nie możemy się doczekać tego spotkania. Początek koncertu godzina 18.00, bilety w cenie 60.00 zł.
Karnet na 3 festiwalowe wieczory w cenie 150.00 zł.
Klimatyczne, kameralne spotkania z fantastyczną muzyką, poezją i niezwykłymi artystami, a to wszystko w romantyczno - romansowym antuażu "Sandomierskiej Toskanii". Sprzedaż wejściówek i karnetów oraz rezerwacja noclegów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt doby hotelowej ze śniadankiem 9-11 XI:
- pokój 2 osobowy - 200.00 zł
- pokój 3 osobowy - 270.00 zł
- pokój studio 4+2 - 420.00 zł

PAŹDZIERNIK:

20 października - Perfect - koncert na zamknięcie III sezonu "Letniej Karczmy"

perfect

Kult -owo otwieramy III muzyczny sezon w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza", ale też kultowo i bardzo muzycznie podwoje karczmy zamykamy. Koncert prawdziwej legendy polskiej sceny rockowej. "Nie płacz Ewka", "Objazdowe nieme kino", "Chcemy być sobą", "Całkiem inny kraj", "Autobiografia".......Zespół "PERFECT" na żywo w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Ooooooojojojojoj !!!! To dopiero się będzie działo !!! Gorąco polecamy i zapraszamy !!! Bilety już w sprzedaży !!! Sektor "A" - miejsca siedzące (bardzo ograniczona ilość) przy scenie - 130.00 zł., sektor "B" miejsca stojące 90.00 zł. Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 października - Lao Che
laoche

Koncert, długo oczekiwanego na "Wichrowym Wzgórzu", zespołu "Lao Che", promującego znakomitą, najnowszą płytę "Wiedza o Społeczeństwie". Koncert 5 X, początek godzina 20.00. Bilety w cenie 60.00 zł w przedsprzedaży. Zapraszamy !!! Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WRZESIEŃ:

14 września - Organek

organek

Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem w "Trójce" "Organka", od razu spróbowałem coś więcej dowiedzieć się o artyście i oczywiście podlajkowałem jego facebookowy profil, byłem 700 którymś lajkowiczem. Teraz artysta ma na swoim koncie kilkanaście przebojów, setki koncertów i ponad 113 000 lajków. Niezmiernie miło będzie osobiście się poznać i na żywo posłuchać, w tym wczesno - jesiennym antuażu Wichrowego Wzgórza tego niezwykle zdolnego artystę. 14 IX, start godzina 19.30. Bilety w cenie 50.00 zł w przedsprzedaży i 65.00 zł w dniu koncertu. Sprzedaż 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Polecam !!! Zapraszam !!!

SIERPIEŃ:

31 sierpnia - Happysad

happysad

W tym roku śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że wakacje kończymy koncertem wciąż jeszcze młodego, ale na pewno już obrosłego sporą legendą zespołu "Happysad". Można by rzec, iż powrót w rodzinne strony, na świętokrzyską ziemię, gdyż korzenie kapeli to Skarżysko Kamienna. Zespół promuje swoją najnowszą płytę "Ciało obce", ale na koncercie na pewno nie zabraknie starych przebojów grupy. Bilety w cenie 50.00 zł w przedsprzedaży i 65.00 zł w dniu koncertu. Sprzedaż 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 10 sierpnia - Poparzeni Kawą Trzy na Wakacjach z Tańcami

3

Tym razem do wspólnego tańca i śpiewu będzie nas zagrzewał zespół "Poparzeni Kawą Trzy", a "Kawałka do Tańca" na pewno nie zabraknie. Fantastycznie bawiąca publiczność, folk - rockowa kapela gwiazd, ze świetnymi tekstami Rafała Bryndala powinna bardzo przypaść do gustu naszej wymagającej i "wyrobionej" publiczności. Gorąco polecam i zapraszam!!! Po koncercie zabawa taneczna. Bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu koncertu 65.00 zł

LIPIEC:

27 lipca - KSU na III Wakacyjnej Rock Nocce

ksu

To już III Wakacyjna Rock Nocka, tym razem niewątpliwą gwiazdą naszego nocnego, rockowego, wakacyjnego grania będzie bieszczadzka, kultowa punk - folkowa grupa KSU. Kto jeszcze zagra tej "nocki" ? wkrótce dalsze informacje. Bilety w przedsprzedaży 50.00 zł., w dniu koncertu 60.00 zł.

7 lipca - 19:0 0- Projekt Volodia 20:30 - Natalia Pyszczek 21:00 - Maleńczuk gra Młynarskiego

malenczuk

Drugi dzień muzycznych spotkań z poezją "Euterpe na Wichrowym Wzgórzu" rozpoczniemy koncertem Janusza Kasprowicza i zespołu "Projekt Volodia". Motyw przewodni to oczywiście pieśni Włodzimierza Wysockiego, ale na pewno nie zabraknie też autorskich utworów Janusza, czy też pieśni Jacka Kaczmarskiego

7 lipca zakończy nasze tegoroczne "Euterpe..." koncert Maćka Maleńczuka z zespołem. Artysta zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej płyty "Maleńczuk gra Młynarskiego". 

Tradycyjnie jednodniowa wejściówka w cenie 75.00 zł, dwudniowy karnet 120.00 zł. Zakup wejściówek i karnetów, rezerwacja pokoi 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6 lipca - 19:00 Andrzej Korycki i Dominika Żukowska 20:45 - Oliwia Łukawska 21:15 -  Marcin Styczeń "Lubię gadać z Leonardem" 23:00 - Cisza jak ta

cisza

Marcin Styczeń poeta, bard, artysta który postanowił się zmierzyć z twórczością niezwykłego człowieka - Leonarda Cohena. Któż z nas nie zna "Zuzany", "Hallelujah" czy pięknej ballady o miłości " Tańcz mnie po miłości kres". Tym razem Cohen w autorskim wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza" w ramach III edycji muzycznych spotkań z poezją " Euterpe na Wichrowym Wzgórzu".

Duet Andrzej Korycki i Dominika Żukowska po roku przerwy ponownie pojawią się na naszych muzycznych spotkaniach z poezją "Euterpe na Wichrowym Wzgórzu" niejako otwierając III edycję naszego małego festiwalu muzyki i słowa. Nikogo, kto zna ten fantastycznie uzupełniający się duet, nie muszę chyba zachęcać do spędzenia z nami tego letniego wieczoru.

Pierwszy dzień naszych tegorocznych muzycznych spotkań z poezją "Euterpe na Wichrowym Wzgórzu" zakończymy koncertem zespołu "Cisza jak ta".

Cena jednodniowej wejściówki 75.00 zł w przedsprzedaży. Zakup biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Polecam i Zapraszam !!!

CZERWIEC:

22 czerwca - KĘKĘ

keke

KęKę radomski raper, którego teksty i muza urzekły starego "pierdziocha", gospodarza "Dworu na Wichrowym Wzgórzu" i postanowił zaprosić rapera na koncert do "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza", tak na zakończenie roku szkolnego. Start 22 VI, godzina 21.00, bilety 35.00 zł w przedsprzedaży i 40.00 zł w dniu koncertu. Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy !!!

MAJ:

31 maja - Artur Andrus Trio - koncert na Dzień Matki w Letniej Karczmie

andrus

Artur Andrus - błyskotliwy satyryk o ponad przeciętnej inteligencji, takim ludziom w życiu niestety nie jest łatwo, czego dowodem jest ostatnie rozstanie artysty z jedną ze stacji radiowych z którą był związany przez ponad 20 lat. "Zabierzcie mi gitarę", "Piłem w Spale, spałem w Pile", "Królowa nadbałtyckich raf" czy też "Glanki i pacyfki" i "Myśliwiecka" - to już klasyka naszej piosenki kabaretowo - artystycznej. Warto by było wspomnieć też programy kabaretowo- satyryczne Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego..... tam dopiero się działo !!! A 31 Maja na "Dzień Matki" - występ Artura Andrusa w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Zapraszamy !!! Bilety w przedsprzedaży: sektor "A" ze stolikami 70.00 zł, sektor "B" 50.00 zł., w dniu występu 60.00 zł Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Polecamy !!! Zapraszamy !!!
Początek koncertu - godz. 21.

 KWIECIEŃ:

27 kwietnia - Kult - koncert akustyczny

kult

Już po raz drugi bardzo KULT - turalnie otwieramy, kolejny sezon w naszej "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". 27 IV zapraszamy tym razem na akustyczny koncert zespołu KULT. Startujemy o godzinie 19.00, bilety w sektorze "A" - miejsca siedzące, w cenie 100.00 zł.(ilość biletów bardzo ograniczona 150 szt), sektor "B" - 80.00 zł. Tradycyjnie sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20 kwietnia - Grazyna Łobaszewska i Ajagore - koncert
ajagorex

Grażyna Łobaszewska - koncert jednej z najbardziej utytuowanych artystek polskiej sceny muzycznej. W programie na pewno nie zabraknie takich przebojów jak: "Czas nas uczy pogody", "Brzydcy" czy też "Gdybyś". Artystce towarzyszył będzie zespół "AJAGORE". Gorąco zapraszamy 20 IV, start godzina 20,00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 60.00 zł. Gorąco polecamy !!! Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8 kwietnia - Adam Nowak Trio Amigo

snowak

 Jeden z ulubionych artystów gospodarza "Dworu na Wichrowym Wzgórzu" powraca.... Ależ to złowieszczo zabrzmiało?! A to tylko Adam Nowak, lider zespołu 1,2,3 w swoim akustycznym i kameralnym wcieleniu."Trio Amigos". To już chyba coroczna tradycja, że Adam Nowak nawiedza Wichrowe Wzgórze (2016 - Trio Amigos, 2017 "Raz, Dwa, Trzy" i teraz 2018 "Trio Amigos" ) Zapraszamy gorąco wszystkich fanów pięknego słowa i fantastycznej muzyki !!! "Trio Amigos" - Adam Niowak (1,2,3), gitara śpiew, Jarek Treliński(1,2,3) gitara i Karim (Voo Voo ) kontrabas. Bilety w przedsprzedaży 60.00 zł. Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Gorąco, parząco POLECAM !!!

MARZEC:

24 marca - Piotr Bukartyk i Krzysztof Kawałko - "Ja, wolny człowiek" - KONCERT ODWOŁANY - W CELU ZWROTU BILETÓW PROSIMY O KONTAKT

23 marca - Andrzej Poniedzielski

poniedzielski

Bardzo optymistycznie przywitamy w tym roku wiosnę. Występ Andrzeja Poniedzielskiego to jak zawsze dużo optymizmu, humoru i mądrego i dobrego słowa. Wszystko to ozdobione, może nawet bardziej okraszone, gdyż Wielkanoc za pasem, miłą dla ucha muzyką. Na pewno czeka nas niezapomniany, intelektualny wieczór z bardzo nietuzinkowym artystą. A ja mam jeszcze w pamięci letni występ pana Andrzeja na Wichrowym Wzgórzu z przed ponad 2 lat, nosiłem wtedy rękę na temblaku po świeżej artroskopi barku i w takiej nietypowej stylizacji pstryknęliśmy sobie fotkę wedle dworu... Bilety w przedsprzedaży 60.00 zł., w dniu występu 75.00 zł. Sprzedaż biletów i rezerwacja noclegów w pensjonacie 604 287 125, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Polecamy !!! Zapraszamy !!!

10 marca - Paweł Orkisz - ballady o miłości

aaaorkis

VIII stacja muzycznego, zimowego "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" - szczególna stacja na zimowej (a może już wczesno - wiosennej) trasie naszego expressu, koncert z okazji "Dnia Kobiet" krakowskiego poety, barda i kompozytora Pawła Orkisza. Paweł zaśpiewa dla pań (a i dla panów myślę też) kilkanaście pięknych ballad o miłości autorstwa m.in. Okudżawy, Wysockiego, Cohena. Odjazd godzina 19.00, bilety 40.00 zł w przedsprzedaży i 50.00 zł w dniu koncertu . Sprzedaż biletów i rezerwacja stolików na romantyczną kolację w naszej dworskiej restauracji - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Możliwa rezerwacja pokoi na cały weekend lub na jedną noc(dla rezerwujących pokoje specjalna niespodzianka)

LUTY: 

24 lutego - Basia Stępniak Wilk - koncert

aaaabaska

VII stacja muzycznego, zimowego "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" - koncert Basi Stępniak–Wilk - śpiewającej autorki i kompozytorki. Mieszkająca na stałe w Krakowie lublinianka, w 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. Laureatka rozlicznych festiwali i przeglądów piosenki autorskiej, w swoim dorobku ma nagranych 7 płyt, a piosenka "Bombonierka" zaśpiewana w duecie z Grzegorzem Turnauem parę lat temu szturmem zdobywała muzyczne listy przebojów w tym tą najbardziej prestiżową LP 3. Artystce towarzyszył będzie Jasiek Kusek na fortepianie i Paweł Solecki na fagocie. Odjazd godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu koncertu 50.00 zł
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 lutego - Mirek Czyżykiewicz - koncert walentynkowy

czyzyk

VI stacja muzycznego, zimowego "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" - koncert poety, malarza, barda, artysty, którego również gościliśmy już w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" ale z nieukrywaną radością oznajmiamy, iż Mirek Czyżykiewicz ponownie zagości na muzycznej scenie Wichrowego Wzgórza. Tym razem artysta powraca w duecie i myślę, że jest to nasz trafny wybór na ten przedwalentynkowy wieczór. Odjazd godzina 19.00, bilety w cenie 50.00 zł w przedsprzedaży i 60.00 zł w dniu koncertu. Sprzedaż biletów i rezerwacja stolików na "Walentynkową" kolację 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dla par które zechcą skorzystać z noclegu lampka wina do kolacji gratis. Pary, które zdecydują się spędzić u nas cały przedwalentynkowy weekend otrzymają od nas, do "Walentynkowej" kolacji, butelkę wina w gratisie. Zapraszamy !!! Polecamy !!!

3 lutego -  Wojtek Waglewski i Mateusz Pospieszalski - koncert

V muzyczna stacja "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" - koncert muzyków którzy od kilkudziesięciu lat wyznaczają i odkrywają nowe muzyczne trendy, drogi, szlaki na tzw. polskim rynku muzycznym, a na swoim koncie mają nagranych kilkadziesiąt płyt. Całą grupę Voo Voo już gościliśmy w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu", tym razem zapraszamy na bardzo kameralny koncert lidera zespołu Wojciecha Waglewskiego i drugiego muzycznego filara zespołu Mateusza Pospieszalskiego. Odjazd godzina 19.00, bilety w cenie 60.00 zł w przedsprzedaży i 75.00 zł w dniu koncertu. Sprzedaż biletów 604 287 125 i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Polecamy !!! Zapraszamy !!!

STYCZEŃ:

13 stycznia - Hania Bałata i przyjaciele - koncert kolęd i pastorałek

II stacja zimowego, muzycznego "orient expressu - Wichrowe Wzgórze" to wieczór kolęd i pastorałek Hani Bałaty i jej przyjaciół. Już bodaj po raz piąty spotykamy się z Hanią Bałatą i zarówno jej, jak i naszymi przyjaciółmi, na noworoczny wieczorze kolęd i pastorałek. W tym roku zachęcamy wszystkich do przybrania strojów kolędników co niewątpliwie dodatkowo ubogaci ten szczególny wieczór. Pewno jak co roku, od pastorałek i kolęd, przejdziemy do wspólnego śpiewogrania takich klasyków jak Okudżawa, Wysocki, Młynarski, Kaczmarski, na pewno nie zabraknie też autorskich pieśni Hani. Zapraszamy odjazd godzina 19.00, bilety jedyne 10.00 złociszy. Rezerwacja stolików 604 287 125. Radzę się pospieszyć gdyż zapewne jak co roku będzie problem z miejscówkami

 19 stycznia - BRUNO SCHULZ 

III stacja muzycznego, zimowego "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" - koncert kieleckiej grupy "Bruno Schultz". Mieszkający obecnie w Łodzi muzycy w przyszłym roku będą obchodzili swoje 15 lecie istnienia. Założony w 2003 roku zespół ma na swoim koncie 5 płyt, udział w rozlicznych festiwalach i setki zagranych zarówno w kraju jak i za granicą koncertów. Grupa grała już w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" zimą 2014 roku. Po 3 latach zespół powraca do nas, w międzyczasie ukazała się 5 płyta kieleckiego tria, dlatego możemy powiedzieć, iż zespół powraca z nowym materiałem, choć na koncercie na pewno nie zabraknie starych utworów zespołu. Odjazd godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 35.00 zł, w dniu koncertu 40.00 zł. Sprzedaż biletów 604 287 125

28 sstycznia - NeuOberschleisen - koncert akustyczny

IV muzyczna zimowa stacja "Orient Expressu Wichrowe Wzgórze" to akustyczny koncert śląskiego zespołu "NeuOberschleisen" często przyrównywanego do niemieckiej grupy "Rammstein". Nazwa kapeli zmieniona po rozstaniu formacji z perkusistą.
Ciężkie, mocne, męskie granie u nas wyjątkowo w niedzielny wieczór i wyjątkowo w akustycznej odsłonie.
Zespół promuje najnowszą płytę "3", wydawnictwo ukazało się na rynku 10 listopada 2017.
Gorąco polecam miłośnikom nieco cięższego rocka, choć u nas w nieco delikatniejszym wydaniu. Tym bardziej warto być z nami tego wieczoru !!!
Odjazd nieco wcześniej niż zwykle bo już o godzinie 18.00. Kierownik stacji wpuszcza do składu już od 17.00. Zapraszamy !!! Bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu koncertu 60.00 zł.Zakup biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LISTOPAD:
10 -12 listopada - Ballady i romanse w sandomierskiej Toskanii

11 XI - "Muniek i Przyjaciele" - Muniek Staszczyk, lider i założyciel zespołu T.Love, w nowej, akustycznej odsłonie.Artysta zaprezentuje zarówno nowe aranżacje przebojów grupy T.Love jak też i kilka swoich autorskich, solowych utworów
Muniek Staszczyk i Przyjaciele w składzie:
Zygmunt “Muniek” Staszczyk – śpiew
Paweł “Nazim” Nazimek – bass
Janek “Jahlove” Pęczak – giatara
Początek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 75.00 zł w dniu koncertu 85.00 zł
12 XI - Lora Szafran i Bogdan Hołownia zaprezentują utwory Władysław Szpilmana i Jerzego Wasowskiego. Lory Szafran przedstawiać specjalnie nie trzeba, doskonała, urodzona w Krośnie wokalistka o niesamowitej skali głosu. W recitalu towarzyszył jej będzie na pianinie Bogdan Hołownia - jeden z bardziej utytuowanych pianistów jazzowych, absolwent Berklee Collage of Music w Bostonie.
Początek recitalu godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 60.00 zł. w dniu koncertu 70.00 zł
KARNET NA 3 FESTIWALOWE WIECZORY - 150.00 zł.
Możliwość noclegu w pensjonacie - 3 dniowy pobyt (2 noclegi) ze śniadaniem i obiadokolacją (2 śniadania, 2 obiadokolacje) w cenie 225 zł. od osoby
POLECAMY !!! ZAPRASZAMY !!!
Rezerwacja i sprzedaż biletów: 604 287 125, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PAŹDZIERNIK:

 • 14 października - Lady Pank
  Tym razem kolejna legenda polskiej muzyki rockowej, zespół "Lady Punk" zagra na zamknięcie "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza". Początek koncertu godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 60.00 zł., w dniu koncertu 75.00 zł

WRZESIEŃ:

 • 29 września - Kortez Trio
  koncert artysty młodego pokolenia, który przebojem wtargnął na polską scenę muzyczną, a jego utwory z pierwszej, wydanej w 2015 roku płyty "Bumerang", przez wiele tygodni okupowały czoło miejsca listy przebojów radiowej "Trójki". Początek koncertu godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł., w dniu koncertu 60.00 zł

SIERPIEŃ:

 • 27 sierpnia - The Animals
  na zakończenie wakacji koncert legendarnej, brytyjskiej grupy "The Animals" (utworu "The House of the Rising Sun" na pewno na koncercie nie zabraknie) , początek godzina 20.00, jako support wystąpi zespół "Yellow Horse", bilety w przedsprzedaży 80.00 zł, w dniu koncertu 100.00
   animals

MAJ:

 • 19 maja - Winyl Party III
  Zabawa taneczna do muzyki granej z czarnych, winylowych płyt przez gospodarza Wichrowego Wzgórza. Początek godzina 19.00. Wstęp 15 zł. Do dyspozycji gości bar i nasza karta dań.

  Winyl Party

 • 26 maja - Kabaret Łowcy.B 
  Na "Dzień Matki" proponujemy "III Rodzinne Śmiechowisko na Wichrowym Wzgórzu". Tym razem będzie nas bawił, błądzący w oparach absurdu i groteski, cieszyński kabaret "Łowcy.B" Początek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu występu 60.00 zł. Zakup biletów 604 287 125
  Łowcy.b 1

CZERWIEC:

 • 15 czerwca - Sławomir 
  Zapraszamy na koncert artysty, który zapoczątkował nowy gatunek muzyczny "rock polo" - taki muzyczno-kabaretowy pastisz na wszech ogarniający nas nurt muzyki "disco polo". Jako support zagra rzeszowska grupa folck rockowa "Freeborn Brothers". Poczatek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł w dniu koncertu 60.00 zł. Zakup biletów 604 287 125. 
 • 23 czerwca - "Winylowe Wianki" 
  Zaczynamy o 20.00 tanecznie, muzyką graną z winylowej płyty, po 22.00 na scenie pojawi się folkowy zespół "Tryptyk". Przed 24.00 idziemy nad wiejski staw puszczać "świętojańskie" wianki. Po powrocie zabawa taneczna do winylowej płyty. Kończymy nad ranem 24 VI. Wstęp w przedsprzedaży 25.00 zł w dniu imprezy 30.00 zł. Rezerwacja stolików isprzedaż biletów 604 287 125

 • 23-25 czerwca - Tango na Wichrowym Wzgórzu. (Sandomierz - Przybysławice)
  Zapraszamy na drugie letnie spotkanie z Tangiem Argentyńskim w Sandomierzu i Przybysławicach. Wszystkie warsztaty i milongi odbędą się w „Dworze na Wichrowym Wzgórzu” w Przybysławicach (20 km od Sandomierza). Powitalna milonga odbędzie się nad Wisłą w Sandomierzu jako „magia nocy, magia wody, magia tanga”.
  PROGRAM:

  23.06.2017 (Piątek)
 • - 17.00 - 19.00 – „Dwór na Wichrowym Wzgórzu" ,przyjazd, zakwaterowanie, kolacja 
 • - 19.30 - wyjazd podstawionym busem do Sandomierza (lub docieramy indywidualnie)
 • - 20.00 - 2.00 
 • - "Milonga pod gwiazdami" na "Bulwarach Piłsudskiego" w Sandomierzu, DJ Ariel Ramirez, DJ Andrzej Adamczyk. (W razie niepogody milonga pod namiotem). Dla uczestników: bufet kawowy, soki, woda, owoce, posiłek z grilla. 
 • Cena dla uczestników z zewnątrz - 50.00 zł od osoby.

  24.06.2017 (Sobota)
 • - 9.00 - 10.30 Śniadanie 
 • - 11.00 - 12.30 I warsztat. Technika dla mężczyzn. El Puchu & Maria Ines Ocampos - 60,00 zł
 • - 12.45 - 14.15 II warsztat. Technika dla kobiet. El Puchu & Maria Ines Ocampos – 60,00 zł
 • - 14.15 - 15.30 Obiad
 • - 15.30-17.00 III warsztat. Estetyka i dialog w tańcu z logiką ruchu – taniec na małej przestrzeni, warsztat z El Puchu & Maria Ines Ocampos – 60,00 zł
 • - 17.00 - 19.00 wycieczka do „Winnicy Płochockich” w Darominie połączona z degustacją wina - dla uczestników z zewnątrz koszt - 50.00 zł. os.
 • - 19.00 - 20.00 kolacja
 • - 21.00 - 2.00 Koncert Quartet Ariela Ramireza i Milonga z muzyką na żywo, później DJ Ariel, pokaz El Puchu & Maria Ines Ocampos– „Letnia Karczma Dworu na Wichrowym Wzgórzu”, cena biletu za koncert i milongę -60.00 zł

  25.06.2017 (Niedziela)
 • - 9.00 - 10.30 - Śniadanie
 • - 10.30 - 12.00 - IV warsztat. Milonga: rytm, synkopa, technika tańczenia milongi.El Puchu & Maria Ines Ocampos– 60,00 zł
 • - 12.30 - 14.00 – V warsztat. Milonga: Muzykalność, kadencja, milonga lisa i traspie. El Puchu & Maria Ines Ocampos – 60,00 zł
 • - 14.30 - 15.30 Obiad
 • - 16.00 - 20.00 „Milonga na do zobaczenia”– DJ Andrzej Adamczyk. Dla uczestników z zewnątrz koszt 30.00 zł - bufet kawowy, soki, woda. 
  Koszt uczestnictwa dla gości korzystających z całego pakietu (full pass) - 590 zł od osoby (pobyt w pokoju dwuosobowym) 
  - 750.00 zł – full pass (pobyt w pokoju jednoosobowym). 
  Dla osób nie korzystających z noclegów 340,00 zł za cykl 4 warsztatów i 3 milong

  Osoby uczestniczące we wszystkich milongach i koncercie - ostatnia, 
  „Milonga na do zobaczenia” - gratis.
  Rezerwacje już trwają!!!
  Wpłaty dokonujemy na konto: 86 9429 0004 2001 0003 3268 0001, tytuł wpłaty "Tango na Wichrowym Wzgórzu", odbiorca "Dwór na Wichrowym Wzgórzu" Przybysławice 34.
  W sprawie rezerwacji kontakt:: Jarosław Paczkowski: 604 287 125, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Zapraszamy !!!
  „Tango on Wuthering Heights – 2017”.
  Sandomierz-Przybyslawice (Poland)

  We warmly welcome at the second summer Tango Festival in Sandomierz-Przybysławice (Poland). This time, all tango workshops and two milongas will take place at the “Wuthering Heights Manor House” located in Przybyslawice (20km from the historical place, Sandomierz - the Royal city). The first milonga, called “magic night, magic water, magic tango…” will take place outdoor, on the Vistula river banks, during one of the shortest nights in the year…
  PROGRAM:
 • 23rd June 2017 (Friday) PrzybyslawiceManor House and Sandomierz.
  - 5pm – 7pm -Wuthering Heights Manor House in Przybyslawice, accommodation, supper
  - 7.30pm – bus for the participants to Sandomierz (or individual transport possible)
  - 8pm – 1am – Milonga “magic night, magic water, magic tango…” on the Vistula river banks, DJ Andrzej, DJ Ariel Ramirez (if foul weather, Milonga under the tent) – for all participants: free coffee, juices, water, fruits, grilled dish – price for external – 50 PLN

 • 24th June 2017 (Saturday) –PrzybyslawiceManor House
  - 9am – 10.30am – Breakfast
  - 11am – 12.30pm – I workshop (Tango technique for men, El Puchu& Maria Ines Ocampos) – price 60,00 PLN
  - 12.45pm – 14.15pm - II workshop (Tango technique for women, El Puchu& Maria Ines Ocampos) – price 60,00 PLN
  - 14.15pm – 15.30pm – Lunch
  - 15.30pm – 17.00pm – III workshop. Esthetic and dialogue in tango together with controlled movement – dancing on the small floor, El Puchu& Maria Ines Ocampos (60,00 PLN)
  - 5pm – 7pm – Excursion to the local vineyard, „WinnicaPłochockich” in Daromin(http://winnicaplochockich.pl/) with wine tasting, price for external – 50 PLN
  - 7pm – 8pm – Supper
  - 9pm – 2am Quartet Ariel Ramirez concert and Milonga, later DJ Ariel Ramirez and tango show:El Puchu& Maria Ines Ocampos - Wuthering Heights Manor House Inn, price for external – 60 PLN

 • 25th June 2017 (Sunday) –PrzybyslawiceManor House
  - 9am – 10.30am – Breakfast
  - 10.30am – 12.00am – IV workshop. Milonga: rhytm, syncopation, milonga technique technique, El Puchu& Maria Ines Ocampos (60,00 PLN)
  - 12.30pm – 2pm - V workshop. Milonga: musicality, cadencia, milongalisa and traspie, El Puchu& Maria Ines Ocampos (60,00 PLN)
  - 2.30pm – 3.30pm – Lunch
  - 4pm – 8 pm – Milonga for Good bye – DJ Andrzej, free coffee, juices, water, for external – 30 PLN

  Standard participation cost with accommodation – full pass:
  - 590 PLN (double room accommodation , all workshops, milongas and events)
  - 750 PLN (single room accommodation , all workshops, milongas and events)

  Standard participation cost without accommodation – full pass:
  - 340 PLN (4 tango workshops + 3 milongas)

 • Booking opened!

  Bank Account no: PL 86 9429 0004 2001 0003 3268 0001 (Bank Spoldzielczy Sandomierz)
  SWIFT Code/BIC: GBWCPLPP

  Title for money transfer: Tango naWichrowymWzgorzu
  Recipient for money transfer: "Dwór na Wichrowym Wzgorzu", Przybyslawice 34, 27-640 Klimontow

 • Reservation/contact:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., mobile: +48 506140575
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., mobile: +48 881479939
 • tango baner

LIPIEC:

 • 7-8 lipca  - "Euterpe na Wichrowym Wzgórzu"
  II muzyczne spotkania z poezją w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Miłośników pięknych dźwięków i mądrego słowa gorąco zachęcamy do uwzględnienia naszej propozycji w swoich wakacyjnych planach. Na okoliczność naszego "festiwalu" uruchomimy pole namiotowe i zamierzamy zorganizować kilka ciekawych propozycji na zagospodarowanie sobotniego dzionka. Ale póki co nasze muzyczne propozycje na wieczór:
  DZIEŃ I - piątek, 7 VII:
  - 19.00 - nawiązujący w swej muzycznej stylistyce do piosenki poetyckiej i folkowej zespół "Caryna"
  - 20.30 - fantastycznie zagrane ( wiem gdyż słyszałem) covery zespołu "Dire Straits" zaprezentuje zespół "Solid Rock"
  - 22.00 - Po zeszłorocznej wizycie Adama Nowaka z projektem "Adam Nowak Trio Amigos" w tym roku zaprezentuje się zespół "Raz, Dwa, Trzy" w pełnym składzie osobowym - Oj będzie się działo!
  DZIEŃ II sobota, 8 VII
  - 19.00 Łukasz Nowak i Marcin Snokowski zaprezentują pieśni Jaromira Nohavicy i nie tylko ....
  - 20.30 Recital muzyczny artystki obdażonej nieprzeciętnym głosem i ogromną wrażliwością: Anna Maria Jopek na poetycko- muzycznej scenie Wichrowego Wzgórza
  - 22.00 Niebo nad Wichrowym Wzgórzem wynajmie na blisko 2 godziny Robert Kasprzycki z zespołem!

  Już teraz gorąco polecamy pierwszy lipcowy weekend dla ludzi kochających poezję w muzycę i muzykę w poezji !!!
  Przedsprzedaż biletów i karnetów do 26 VI:
  - dwudniowy karnet w cenie 120.00 zł
  - jednodniowa wejsciówka - 70.00 zł 
  Przedsprzedaż biletów 26 VI do 6 VII:
  - dwudniowy karnet - 140.00 zł
  - jednodniowa wejściówka - 80.00 zł

  W dniu koncertu:
  - jedniodniowa wejsciówka- 90.00 zł
 • Sprzedaż i rezerwacja biletów 604 287 125
  Euterpe 4
 • 28 lipca - II Wakacyjna Rock Nocka na Wichrowym Wzgórzu!
  Zestaw artystów dosyć imponujący w tym roku. Tej wakacyjnej nocy na muzycznej scenie "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza" wystąpią:
 • - 19.00 - Grzegorz Kupczyk i zespół "Ceti"
 • - 20.30 - "Hard Times"
 • - 22.00 - "Sztywny Pal Azji"
 • - 23.30 - Makar i Children of the Corn
 • - 01 - ..." Kobranocka" - tak na dobranoc
 • - 02.30 - Stil Velvet

  Dla wszystkich którzy będą chcieli spędzić z nami całą noc, aż do rana, urochomimy pole namiotowe i oczywiście rozpalimy duże ognisko (koszt pola namiotowego 15.00 zł od osoby). Wjazd na Wakacyjną Rock Nockę:
  1. Bilety w przedsprzedaży do 21 VII - 70.00 zł.
  2. Bilety w przedsprzedaży 21VII do 27 VII - 80.00 zł,
  3. Bilety w dniu imprezy 90.00 zł
  "Wakacyjna Rock Nocka" odbywa się w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza" dlatego liczba osób, ktorą jesteśmy w stanie przyjąć jest ograniczona. Informacje o imprezie oraz rezerwacja i sprzedaż biletów - 604 287 125 Polecamy !!! Zapraszamy !!!

 • AK 18

 

 
JAROS bass
MICHAŁ MIŚKIEWICZ drums
Początek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł., w dniu koncertu 60.00 zł

-11 XI - "Muniek i Przyjaciele" - Muniek Staszczyk, lider i założyciel zespołu T.Love, w nowej, akustycznej odsłonie.Artysta zaprezentuje zarówno nowe aranżacje przebojów grupy T.Love jak też i kilka swoich autorskich, solowych utworów

Muniek Staszczyk i Przyjaciele w składzie:
Zygmunt “Muniek” Staszczyk – śpiew
Paweł “Nazim” Nazimek – bass
Janek “Jahlove” Pęczak – giatara
Początek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 75.00 zł w dniu koncertu 85.00 zł

-12 XI - Lora Szafran i Bogdan Hołownia zaprezentują utwory Władysław Szpilmana i Jerzego Wasowskiego. Lory Szafran przedstawiać specjalnie nie trzeba, doskonała, urodzona w Krośnie wokalistka o niesamowitej skali głosu. W recitalu towarzyszył jej będzie na pianinie Bogdan Hołownia - jeden z bardziej utytuowanych pianistów jazzowych, absolwent Berklee Collage of Music w Bostonie.
Początek recitalu godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 60.00 zł. w dniu koncertu 70.00 zł

KARNET NA 3 FESTIWALOWE WIECZORY - 150.00 zł.

Możliwość noclegu w pensjonacie - 3 dniowy pobyt (2 noclegi) ze śniadaniem i obiadokolacją (2 śniadania, 2 obiadokolacje) w cenie 225 zł. od osoby
POLECAMY !!! ZAPRASZAMY !!!

Rezerwacja i sprzedaż biletów: 604 287 125, jaroslawpaczkowski@gmail.com
Jeden z ulubionych artystów gospodarza "Dworu na Wichrowym Wzgórzu" powraca.... Ależ to złowieszczo zabrzmiało?! A to tylko Adam Nowak, lider zespołu 1,2,3 w swoim akustycznym i kameralnym wcieleniu."Trio Amigos". To już chyba coroczna tradycja, że Adam Nowak nawiedza Wichrowe Wzgórze (2016 - Trio Amigos, 2017 "Raz, Dwa, Trzy" i teraz 2018 "Trio Amigos" ) Zapraszamy gorąco wszystkich fanów pięknego słowa i fantastycznej muzyki !!! "Trio Amigos" - Adam Niowak (1,2,3), gitara śpiew, Jarek Treliński(1,2,3) gitara i Karim (Voo Voo ) kontrabas. Bilety w przedsprzedaży 60.00 zł. Sprzedaż biletów 604 287 125 lub jaroslawpaczkowski@gmail.com Gorąco, parząco POLECAM !!!

Koncert zespołu Kult

 • KWIECIEŃ
 • 28 - KULT - koncert legendy polskiej muzyki rockowej, założonego w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę zespołu "Kult" - poczatek godzina 19.00, jako support wystapi kolbuszowski zespól "Le Moor", bilety w przedsprzedaży 60.00 zł, w dniu koncertu 75.00 zł

KONCERTOWY ROZKŁAD JAZDY 2017

STYCZEŃ:

 • 14 styczeń - Hania Bałata i Przyjaciele - noworoczny koncert kolęd, początek godzina 18.00, wejściówki 10.00 zł, rezerwacja stolików 604 287 125
 • 21 styczeń -Łukasz Nowak i Marcin Snokowski, "Pieśni naszych czasów" - koncert poświęcony pamięci taty w pierwszą rocznicę śmierci. Pieśni Okudżawy, Wysockiego, Nohavicy, Kukina i swoje autorskie wykona Łukasz Nowak (gitara, śpiew), Marcin Snokowski (akordeon) - początek godzina 19.00, wejściówki 25.00 zł
 • Sesje w studio0013a
 • 28 styczeń "Solid Rock Tribute dIRE sTRAITS" - nie lada gratka dla miłośników zespołu Dire Straits - przeboje tej kultowej grupy wykona Zbyszek Chrzanowski (perkusista zespołu Babsztyl) z przyjaciółmi - początek godzina 19.00, wstęp 25.00 zł
 • sold Rock

LUTY:

 • 11 luty - Mirek Czyżykiewicz - Walentynkowy koncert artysty który odcisnął ogromny ślad w nurcie polskiej piosenki autorskiej i poetyckiej.

  Mirek Czyżykiewicz. Zawód: bard. Talent: poruszyciel dusz. Charyzmatyczny artysta. Męski, ekspresyjny głos, który nie znosi kompromisów. Będąc w bezustannej kontrze do popkultury, zdobywa serca i uszy wrażliwych. Jego muzyka jest jak zazdrosna kochanka – ekspansywna, domaga się zasłuchania i wyłączności. Tym, którzy ulegli jej pięknu, odwdzięcza się niesamowitością doznań.
  Mirek Czyżykiewicz z wykształcenia jest artystą grafikiem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 30 lat poświęca się muzyce jako wokalista, kompozytor, gitarzysta tekściarz i aranżer.
  Ma w swoim dorobku artystycznym wiele projektów muzycznych, autorskich i we współpracy z wieloma czołowymi polskimi muzykami, w tym 21 płyt.
  W "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" artysta zaprezentuje się w wydaniu solowym. Program Mirek Czyżykiewicz Solo jest kompilacją utworów z autorskich płyt barda, zarówno do tekstów własnych, jak i do słów wybitnych autorów, m.in. Josipa Brodskiego (w przekładach: Stanisława Barańczaka, Katarzyny Krzyżewskiej i Wiktora Woroszylskiego), Thomasa Hardy’ego (w przekładzie Stanisława Barańczaka), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Zbigniewa Herberta czy Włodzimierza Wysockiego. Niezwykły klimat prawdziwego spotkania z poezją gwarantowany! Początek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu koncertu 50.00 złZapraszamy 11 II na "Walentynkowy" koncert Mirka Czyżykiewicza. Poczatek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu koncertu 50.00 zł. Rezerwacja i sprzedaż 604 287 125.
 • Mirek Czyżykiewicz 3
 • 12 luty - "Winyl Party Side 1" - winylowa, walentynkowa rozgrzewka przed karnawałowym balem. Wejściówki 25.00 zł - w cenie bufet kawowy, serniczek, szarlotka, woda z limonką do schłodzenia goracej atmosfery.
 • winyl party 1
 • 18 luty - "Hipisowski, Winylowy Bal Karnawałowy" - Jak zwykle na Wichrowym Wzgórzu ostatki w zupełnie innym klimacie. Tym razem wracamy do hipisowskiej stylistyki przełomu lat 60 i 70. Ponownie gospodarz dworu sięgnie do swoich przepastnych, winylowych zasobów płytowych starając sie nawiązać muzycznie do "Hipisowskiej dekady". Kuchnia zaserwuje tego wieczoru obiadokolację plus jeszcze jedno ciepłe danie, przekąski, sałatki, bufet kawowy, soki, napoje - to wszystko w cenie, alkohol dostępny w barze. Cena od osoby 89.00 zł. Atrakcją wieczoru będzie konkurs na najbardziej oryginalne "hipisowskie" przebranie - cenna nagroda (podwójna wejściówka na koncert niezależnego, antysystemowego zespołu KULT). Początek godzina 19.00
 • hipisi 5  
 • 25 luty - Marcin Styczeń Duo. A my Stycznia mamy w lutym. 25 lutego poeta, bard, kompozytor Marcin Styczeń wystąpi w duecie z gitarzystą na Wichrowym Wzgórzu. Piosenka "Madonna od popaprańców" tyle razy już była grana w naszych dworskich murach, że chyba już czas najwyższy aby wysłuchać jej w oryginale. Marcin styczeń to artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Początek koncertu godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 35.00 zł w dniu koncertu 40.00 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów 604 287 125. Polecamy !!! Zapraszamy !!!
 • Marcin styczeń 5

 MARZEC

 • 5 marzec - Marek Dyjak - artysta po roku powraca do "Dworu na Wichrowym Wzgórzu" z najnowszą płytą "Pierwszy Śnieg". Na płycie znajdziemy piosenki m.in. Roberta Kasprzyckiego, Mirka Czyżykiewicza, czy też Jana Kondraka. Poczatek koncertu godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu koncertu 60.00. Rezerwacja i sprzedaż biletów 604 287 125/ Polecamy !!! Zapraszamy !!!
 • Marek Dyjak 2
 • 12 marzec Ania Stankiewicz i Janusz Strobel "Trzeba marzyć". Na "Dzień Kobiet" mamy szczególną, muzyczną propozycję dla wszystkich pań, a myślę, że dla wrażliwych na piękno panów, również jest to propozycja godna zastanowienia - a najlepiej tak razem w parze - Ania Stankiewicz i Janusz Strobel w poetycko - muzycznym spektaklu "Trzeba marzyć"
  Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca „mądre teksty” Jonasza Kofty i Jana Wołka.
  On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.
  Poezja płynie z głośników za sprawą Anny Stankiewicz, której ciepły głos jest jak eliksir. Jej interpretacje pięknych poetyckich strof Kofty i Wołka przynoszą chwile zapomnienia od codziennej zwariowanej rzeczywistości. To, że Janusz Strobel od ponad pół wieku tworzy miniaturowe muzyczne arcydzieła, większość z nas wie, ale w tym spektaklu szczególnie da się to zauważyć
  „Anna Stankiewicz to wokalistka, którą można polubić od razu za jej piękny głos i mistrzostwo interpretacji zawiłych niekiedy melodii, jej niepretensjonalny, ciepły kontakt z publicznością. Piękna, czarodziejska muzyka, subtelna, nie agresywna, ale melancholijna, jak większość słów poetyckich piosenek Jonasza Kofty i Jana Wołka.” Andrzej Tadeusz Brzeski
  Ania Stankiewicz i Janusz Strobel 12 III na "Dzień Kobiet" w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Początek godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 35.00 zł, w dniu koncertu 40.00 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów 604 287 125
 • Anna Stankiewicz i Janusz Strobel 1
 • 17 marzec - Golden Life Akustycznie. Dowodzony przez Adama Wolskiego, gdański zespół "Golden Life" jest obecny na polskiej scenie muzycznej już od blisko 25 lat, a nagrany po tragedi w gdańskiej stoczni, utwór "Życie choć piękne tak kruche jest.." stał się swoistym hymnem zespołu. Wszyscy doskonale pamiętamy też świetnie zaaranżowaną i wykonaną przez zespół piosenkę Marka Jackowskiego "Oprócz błękitnego nieba". W "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" zespół wystąpi akustycznie z promocją najnowszej, ukazującej się w lutym, płyty. Koncert zespołu "Golden Life" 17 III, początek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży w cenie 40.00 zł., w dniu koncertu 50.00 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów 604 287 125
 • golden life 5

 19 Marzec - Alosza Awdiejew z zespołem "Koncert Jubileuszowy" -Człowiek-instytucja i człowiek-orkiestra, a także człowiek kultury i nauki - tak pisze o sobie Alosza Awdiejew. To Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r.Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.Alosza ożenił się z Polką, a uczelnię ukończył z wyróżnieniem i został asystentem na filologii rosyjskiej UJ. W 1976 r. trafił do legendarnej Piwnicy Pod Baranami. Początkowo śpiewał tam tylko romanse rosyjskie stopniowo dodając do swoich występów elementy autorskiej satyry. Poszerzył też repertuar muzyczny o piosenki z Odessy i folklor Cyganów i Żydów rosyjskich a także ballady Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Stał się samodzielnym artystą estradowym i zaczął dawać własne recitale z towarzyszeniem małego zespołu. W "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" wystapi z Kazimierzem adamczykiem - Bas i Markiem Piątkiem - gitara akustyczna. Początek godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 70.00 zł, w dniu koncertu 80.00 zł. Sprzedaż 604 287 125

Alosza Awdiejew 2

 

Tak było w 2016 r.

Jesienny rozkład jazdy

WRZESIEŃ:

- 02 IX - Voo Voo - koncert jednego z najbardziej utytuowanych polskich zespołów. Początek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu koncertu 60.00 zł

- 14 IX - "Caryna" - zespół o turystyczno - poetyckich korzeniach, coraz częściej sięgający po folkowe i bałkańskie inspiracje. Początek godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 25.00 zł, w dniu koncertu 30.00 zł

- 30 IX - KSU - legenda Bieszczad na Wichrowym Wzgórzu -Początek godzina 19.00, jako support wystąpi zespół "Ziemiah" ze Stalowej Woli. Bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu koncertu 50.00 zł

PAŹDZIERNIK:

07 X - koncert zespołu "Los Agentos". Wywodzący się z Tarnobrzega zespół to mieszanka różnych styli muzycznych, w pierwszej części koncertu usłyszymy najnowsze i nieco starsze piosenki grupy, druga część to piosenki z repertuaru Toma Waitsa. Początek koncertu godzina 19.30, bilety w przedsprzedaży w cenie 25.00 zł (w dniu koncertu 30.00 zł)

14 X - Koncert legendy polskiego rocka - zespołu Oddział Zamknięty. Wszyscy doskonale pamiętamy pierwszą płytę zespołu po którą ustawiały się gigantyczne kolejki. Mnóstwo wody w Wiśle upłynęło od tamtej pory, ale zespół ewciąż w doskonałej formie, choć z tamtego składu w kapeli pozostał już tylko Wojtek Łuczaj - Pogorzelski. Początek koncertu godzina 19.00, jako support wystąpi kolbuszowska kapela "Le Moor". Bilety w przedsprzedaży 50.00 zł w dniu koncertu 60.00 zł

LISTOPAD

10-13 listopad IV edycja naszego małego festiwalu "Ballady i Romanse w Sandomierskiej Toskanii"

10 XI - "Projekt Wołodia" - wrocławski zespół wykonujący w rozbudowanych aranżacjach piosenki Włodzimierza Wysockiego. Początek koncertu godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu koncertu 50.00 zł

11 XI - "Hanka Ordonówna" - o zabarwieniu patriotycznym,  spektakl słowno - muzyczny  Ani i Jacka Przybyszów. Początek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 40.00 zł, w dniu występu 50.00 zł

12 XI - Janusz Radek - recital muzyczny, wybitnego artysty krakowskich scen. Początek godzina 19.00, bilety w przedsprzedaży 50.00 zł, w dniu występu 60.00 zł

13 XI - Renata Przemyk - Trio - występ artystki której nie trzeba chyba przedstawiać. Początek godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży 60.00 zł, w dniu koncertu 70.00 zł

KARNET NA WSZYSTKIE KONCERTY - 150.00 zł ZAPRASZAMY !!! POLECAMY !!!

18 XI - "Fantastycznie Akustycznie" - akustyczny wieczór na "Wichrowym Wzgórzu". Najpierw występ doskonałego harmonijkowego tria ze Szczecina - "Animato", a później występ, od lat zaprzyjaźnionego z nami artysty z Gorlic - Arka Zawilińskiego. Bilety w przedsprzedaży 25.00 zł, w dniu występu 30.00 zł

26 XI - Kolejne imieniny "Andrzeja Kmicica" na Wichrowym Wzgórzu. Ostatkowa zabawa andrzejkowa w stylu "Retro" - muzykę gramy z winylowej płyty, przeboje z lat 60.70.80 i 90 -tych. Kuchnia serwuje 3 ciepłe posiłki, przekąski - 3 rodzaje, sałatki - 2 rodzaje. Dostępny bufet kawowy, w cenie soki i napoje. Wieczór tradycyjnie uatrakcyjnią sandomierscy Sarmaci - konkursy i zabawy związane z sienkiewiczowską trylogią, nie zabraknie oczywiście andrzejkowych wróżb. Cena od osoby 99.00 zł

GRUDZIEŃ

- 10 XII - koncert duetu "BaiKa" - nowy projekt muzyczny Piotra Banacha (założyciela zespołu Hey i Indios Bravos). Bilety w przedsprzedaży 35.00 zł w dniu koncertu 45.00 zł

- 11 XII - "Mikołajkowa 10" - Mikołajkowy bieg przebierańców na dystansie 10 km. - szczegóły wkrótce

KONCERTOWY ROZKŁAD JAZDY,DWORZEC GŁÓWNY-DWÓR NA WICHROWYM WZGÓRZU

ROK 2015-

 

"Mikołajki na Rockowo" 4-5 XII

- 4 XII - koncert duetu "Konfreteria" - duet był uczestnikiem IX edycji programu "Must be the Music"

- 5 XII - koncert zespołu Mr. Pollack - po udanych koncertach za Wielkim Murem ponownie na Wichrowym Wzgórzu.

Początek koncertów godzina 19.30, cena wejściówek 20.00 zł.

 

PROGRAM ARTYSTYCZNY III edycja festiwalu łagodnych dźwięków czyli "Ballady i Romanse w Sandomierskiej Toskanii". 11-14 listopad 2015 r.

11 XI - w krainę łagodności wprowadzi nas ELŻBIETA ADAMIAK z zespołem
- 40.00 zł

12 XI - krakowski zespół THE FUSE grający muzykę z gatunku "smooth jazz cafe"
- 25.00 zł

13 XI - najbardziej czarny głos wśród polskich wokalistek - MAGDA PISKORCZYK z zespołem
- 30.00 zł

14 XI - John Clifton - lider znanej, kalifornińskiej formacji "The Mofo Party Band" - wystąpi w towarzystwie gitarzysty Scota Abeya i muzyków zespołu "Boogie Boys"
- 35.00 zł

Początek koncertów godz.19.30

KARNET NA WSZYSTKIE KONCERTY - 99.00 zł.
ZAPRASZAMY !!!

 30 X - "Blues - Rockowe Zaduszki" -  standardy muzyki rockowej i bluesowej artystów którzy grają już w "Największej Orkiestrze Świata" zagra zespół "Immunitet"

- 24 X - Bartas Szymoniak - wokalista "Sztywnego Pala Azji". Bartek promuje ze swoim zespołem, swoją 1 solową płytę, początek koncertu godzina 20.00, bilety 20.00 zł.

- 9 X- "Limboski - Solo" - Michał Augustyniak w solowym recitalu, początek 19.00, bilety 20.00 zł

 -11 IX - "Małżeństwo z Rozsądku"

- 30 VIII - "Boogie Boys"

- 31 VII - "Kazik&Kwartet ProForma" start godz; 20:00 bilety: przed sprzedaż 40zł, w dniu koncertu 50 zł

 

-10 styczeń"Sztywny Pal Azji" koncert zaczynamy o godz; 19:00

-17 styczeń - Kolędy i pastorałki w wykonaniu Hani Bałaty z przyjaciółmi,godz; 19:00

-23 styczeń - "SHUTTUP" grunge - punkowa kapela, godz; 19:00

-13 luty - "Kasa Chorych" - legenda polskiego bluesa, godz; 20:00 

-7 marzec - Spektakl poetycko-muzyczny "Kobieta - Poezja świata" - śpiewające aktorki Kinga Kaczor Bernadeta Bursza do akompaniamentu pianina zaśpiewają piosenki Ewy Demarczyk ,Kaliny Jędrusik ,Edith Piach i Agnieszki Osieckiej. Bilety w cenie 25zł, godz;18:00. Po koncercie wieczór taneczny w stylu "Retro"- VINYL PARTY - gramy muzykę tylko z czarnej vinylowej płyty.

-21 marzec -Już tradycją się staje, że wiosnę na "Wichrowym Wzgórzu" witamy z "Domem o Zielonych Progach" ,nie inaczej jest w tym roku, o godz. 19:00 rozpoczynamy z zespołem przywoływanie wiosny a następnie wspólne śpiewo-granie przy kominku, bilety w cenie 25zł.

-18 kwiecień –Rozpoczęcie sezonu motocyklowego na „ Wichrowym Wzgórzu” .Tym razem spotykamy się na koncercie z zespołem „LEVI” i lokalną młodą kapelą z domu kultury w Lipniku „FAIR PLAY”. Początek koncertów godz. 18:00 wjazd 15zł

-8 maj - kolejny koncert z cylku legendy polskiego buesa wystąpi zespół "Obstawa Prezydenta" początek godz; 20:30 bilety w cenie 20zł.

- 23 maj - Recital Andrzeja Poniedzielskiego godz;18:00

- 19 czerwiec - 21 czerwc "III Motocyklowy Weekend Kupały "

- 19 czerwiec - "Ziemiah" godz; 21:00

- 21 czerwiec - "Open Access" godz; 20:00

                        "Guitar Force" godz; 21:00

 ROK 2014                                                       

-8 marca - DZIEŃ KOBIET świętujemy z zespołem "MAŁŻEŃSTWO Z ROZSĄDKU"

-15 marca - swoje nowe piosenki i kilka świetnie zagranych i zaśpiewanych coverów zaprezentuje zespół BRAKIM

- 22 marca - wiosnę witamy z "DOMEM O ZIELONYCH PROGACH"

- 29 marca - Tomek Fulara z zespołem, czyli FULL - X TRIO nowoczesny jazz podany inaczej

-5 kwiecień - nowosądecki zespół "Ble ble" wykona swoje autorskie piosenki i liczne rockowe covery na motocyklowym otwarciu sezonu   

-8 kwiecień -T.M.Stevens jeden z najlepszych gitarzystów basowych, nagrywał płyty m. in. z Tiną Turner, Bili Joelem, Joe Cockerem, Jamsem Braunem, 2Packiem, zespołem "The Pretenders", koncertował m. in. ze Stingiem, Milsem Dawisem     

-11 kwiecie "The Missing Part" - duet krakowskich artystów, którzy przy pomocy akustycznej gitary i przepięknego głosu wprowadzą nas w klimat świąt.      

-26 kwiecień - Kinga Rataj z zespołem w programie pieśni portugalskiej FADO

-2 maj - Marcin Życzyński zaśpiewa piosenki z repertuaru Elvisa Presleya

-20 czerwiec - "Chonabibe" kończymy rok szkolny koncertem lubelskiej kultowej kapeli, która idzie własną hip-hopową drogą tworząc jak gdyby nowy podgatunek w tym muzycznym

-18 lipiec - Rafał Panek Trio. Dużo gitarowego rocka i starego poczciwego bluesa- sporo coverów nie zabraknie też autorskich utworów       

-25 lipiec - LEVI -krakowska bluesowa formacja, która szturmem wdziera się na polskie sceny bluesowe, wygrywając kolejne festiwale

-1 sierpień - "BEZ JACKA" - kultowa formacja tworząca od kilkudziesięciu lat piosenki z "krainy łagodności", czyli piosenki gitarą i piórem znaczone.

-8 sierpień - koncert niespodzianka, szykujemy naprawdę spore wydarzenie na Wichrowym Wzgórzu

-22 sierpień - już po raz kolejny nasi przyjaciele z Mazur, z Wichrowego Wzgórza popłyną dźwięki muzyki folkowo-countrowej z zespołem "BABSZTYL" pomału żegnamy wakacie.

-31 sierpień - kolejny koncert niespodzianka w ramach "Przybysławickich Dworowań"

-26 wrzesień - koncert Romka Puchowskiego & Keith Dunn

-3 października - koncert zespołu "Dom o Zielonych Progach"

-11 październik - już po raz II na Wichrowym Wzgórzu będziemy gościli Joe Colombo tym razem w duecie z tarnobrzeżanką Kasią Skoczek

-17 października - Paweł Orkisz w pieśniach Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego

7 - 10 listopad - "Ballady i Romanse w Sandomierskiej Toskanii"

-7 listopad - Magda Piskorczyk z zespołem

 -8 listopad - "Groszki i Róże" - artyści krakowscy śpiewają piosenki Agnieszki Osieckiej

-9 listopad - "U Studni" – muzycy tworzący przez wiele lat SDM promują swoją II płytę     

-10 listopad - "Que Passa"- muzyka flamenco w wykonaniu polskich artystów

- 6 grudzień - "Mikołajki na rockowo"

 
WSZYSTKICH ŻĄDNYCH MUZYCZNYCH DOZNAŃ I WRAŻEŃ ZAPRASZAMY NA KONCERTY I DO ŚLEDZENIA NASZYCH MUZYCZNYCH (i nie tylko) POCZYNAŃ NA FACEBOOKU I NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ www.dwor-wichrowewzgorze.pl - proszę przekażcie nasz koncertowy rozkład jazdy swoim znajomym i zaproście ich do polubienia nas na fejsie. Pozdrawia wszystkich główny zawiadowca satacji - JAREK

Koncerty

lim2

PLAKAT

plakat 21

sztywny pal azji

 

 

Plakat Aeroblus

 

 

Joe Colombo & Kasia Skoczek

plakat7romek

Dom o Zielonych Progach

plakat 1

Strona 1 z 3