1

KULTURALNY ROZKŁADY JAZDY 2020

PAŹDZIERNIK 2020

3 października - Kamil Bednarek

Kamil Bednarek wystąpi 3 X z jesiennym koncertem w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu".
Początek koncertu g. 19.00, bilety:
- 75.00 zł w przedsprzedaży do 15 IX,
- 90 zł. od 15 IX do 2 X
- 100 zł w dniu koncertu 3 X.
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kamil Bednarek, trochę historii:

Rok 2008 – powstaje zespół Star Guard Muffin, którego pierwszym wydawnictwem była epka zatytułowana „Ziemi Obiecana”.

Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

W 2011 StarGuardMuffin gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”, gdzie wśród gości pojawiają się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggyʼego.

W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, 3 po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje. Album uzyskał status diamentowej płyty.

W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej.

W 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock.

Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single „List”, „Euforia” i “Sailing”.

1 grudnia 2017 ukazał się najnowszy album Kamila Bednarka ” TALIZMAN” Krążek ten wydany został przez wytwórnię SPACE RECORDS. Wytwórnię założoną na początku 2017 roku przez Kamila Bednarka. Po miesiącu od premiery pokrył się złotem.

17 października 2018 roku Artysta wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged , z którego wydany został album „MTV Unplugged BEDNAREK”. Warto zaznaczyć, że jest to drugi album wydany przez Artystę własnym sumptem.

Projekt muzyczny “BEDNAREK INACZEJ 2020” – skład zespołu:

Kamil Bednarek, wokal
Agnieszka Musiał, wokal
Jan Smoczyński, instrumenty klawiszowe
Kamil Siciak, perkusja
Maciej Mąka, gitara
Adam Kabaciński, gitara basowa
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

WRZESIEŃ 2020

18 września - Daria Zawiałow

 DARIA ZAWIAŁOW z "koncertem jesiennym" w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza"

18 IX, początek g.20.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł, w dniu koncertu 90 zł
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DARIA ZAWIAŁOW - jedna z tych artystek młodego pokolenia, która nieźle "narozrabiała" ostatnio na polskiej scenie muzycznej....
Dość powiedzieć, że na koncertach gromadzi tysiące fanów, na swoim koncie ma już 2 płyty studyjne, a na najbardziej prestiżowej, polskiej liście przebojów - LP3, jej 3 single to muzyczne "jedynki" LP3 i utwory które przez wiele tygodni okupują listę.
Jako fani dobrego rocka, już się cieszymy na to muzyczne spotkanie !!!
18 IX, godzina 20.00

SIERPIEŃ 2020

28 sierpnia - Krzysztof Cugowski - "Złoty jubileusz - 50 lat na scenie"

 Ależ to będzie koncert.... !!!!???? Krzysztof Cugowski na swój "Złoty Jubileusz" - 50 lat na scenie, zaśpiewa największe przeboje, zarówno te nagrane wspólnie z "Budkę Suflera" jak i te ze swoich solowych projektów muzycznych. Artyście towarzyszył będzie "Zespół Mistrzów" składający się ze znanych i cenionych muzyków:

• Jacek Królik - gitara,
• Cezary Konrad - perkusja,
• Robert Kubiszyn - bas,
• Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe.

28 VIII - "Letnie Karczma Wichrowego Wzgórza", bilety w przedsprzedaży: sektor A-miejsca siedzące przy scenie 90 zł., sektor B-miejsca stojące 75 zł W dniu koncertu odpowiednio A-90 zł. szt., B-105 zł.szt.
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

LIPIEC 2020

10-11 lipca - Festiwal EUTERPE

 V jubileuszowa edycja EUTERPE - muzycznych spotkań z poezją:

-10 Vll - Katarzyna Żak z piosenkami A.Osieckiej i Czerwony Tulipan,  początek g. 20.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł, w dniu koncertu 90 zł

- 11 VII - Paweł Wójcik z Tomaszem Sarniakiem i ANDRZEJ PONIEDZIELSKI, start g. 20.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł, w dniu koncertu 90 zł

Karnet na dwa festiwalowe dni 140 zł
Sprzedaż biletów i karnetów, rezerwacja noclegów - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZERWIEC 2020

11 czerwca - Alicja Majewska na Dzień Matki w Dworze na Wichrowym Wzgórzu

W zeszłym roku "Dzień Matki" obchodziliśmy wspólnie z Hanną Banaszak, w tym roku, w końcu udało nam się dopasować terminy i taki trochę spóźniony "Dzień Matki" świętujemy w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza" wspólnie z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet
11 VI, g. 19.30, bilety w przedsprzedaży 75 zł, w dniu koncertu 90 zł
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koncert Pani Alicji w ramach trasy "Żyć się chce"
Gorąco polecamy i Zapraszamy !!!

10 czerwca - Natalia Przybysz-Letnia Karczma Wichrowego Wzgórza - KONCERT PRZEŁOŻONY, wkótce poinformujemy o nowej dacie

Z Anią i Jackiem Przybyszami znamy się już kilka lat, to prawie nasi sąsiedzi i w końcu przyszedł czas aby poznać jedną z ich bardzo utalentowanych córek - Natalię.

Koncert NATALII PRZYBYSZ 10 VI, start g. 21.00, bilety w przedsprzedaży 75.00 zł., w dniu koncertu 90 zł.
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zeszłym roku jesienią, ukazał się piąty, doskonale przyjęty przez fanów i krytyków, album artystki "Jak malować ogień". I tutaj krótka, znaleziona w sieci, bardzo trafna, muzyczna recenzja:
"Natalia Przybysz z wrodzoną sobie elegancją i gracją, potrafiła wraz ze swoimi muzykami skomponować lekką i melodyjną muzykę, urzekającą wewnętrznym spokojem i harmonią. Bez nadmiernego patosu i rozmachu, kompozycje jedna po drugiej płyną, falują jak spokojne morze. Jednocześnie artystka nawet na chwilę nie zrezygnowała z charakterystycznych dla siebie brzmień. To konserwatywna muzyka, która bardzo powoli poddaje się nowym nurtom, które po cichu, jakby trochę tylnymi drzwiami wchodzą w dźwiękowy świat Natalii. Być może ten niewinny flirt jest oznaką stopniowo osiąganego wewnętrznego spokoju artystki".

MAJ 2020

22 maja - Gary Moore Tribute Band, w składzie syn Garego - Jack Moore

"Gary Moore Tribute Band" wykona największe przeboje kultowego gitarzysty Gary Moora, a na gitarze zagra syn słynnego mistrza - Jack Moore.
22 V, g.20.30, bilety w przedsprzedaży 60 zł, w dniu koncertu 75 zł
Sprzedaż biletów - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W składzie zespołu zobaczymy:
- Jacka Moore młodego, niebywale utalentowanego gitarzystę i kompozytora. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.
- Łukasza Gorczycę -, basistę, kompozytora, znanego ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.
Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy.
Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski , pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent, nauczyciel..
Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

> Jack Moore - gitary
> Szymon Pejski - wokal
> Bogdan Topolski - gitary
> Łukasz Gorczyca - bas
> Tomek Dominik - perkusja

15 maja - Red Box - Letnia Karczma Wichrowego

15 V z ogromną radością zapraszamy was na koncert legendarnej brytyjskiej grupy "RED BOX". Zespół promuje swój najnowszy, wydany 13 IX zeszłego roku, album "Chase The Setting Sun"

15 V, g. 20.30, bilety: sektor A, miejsca siedzące - 90 zł., sektor B, miejsca stojące - 75 zł
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa Red Box powstała na początku lat 80, wielokrotnie podbiła światowe listy przebojów w tym UK Top Ten, m.in. utworami "Lean on Me", "Chenko" czy "For America" . Grupa może się pochwalić sprzedanymi w milionowych nakładach albumami "The Circle and the Square" (1985) oraz "Motive" (1990). Wydany w 2010 album Plenty, którym zespół powrócił do aktywnej działalności po dwudziestoletniej przerwie, a przede wszystkim późniejsze koncerty sprawiły, że wykrystalizował się obecny skład, w którym obok Simona Toulsona-Clarke'a, Dereka Adamsa i Dave'a Jenkinsa, znaleźli się także: śpiewająca gitarzystka Sally-Jo Seery, grająca na klawiszach wokalistka Jane Milligan, a także znany z dokonań solowych oraz w Polsce z zespołu Ray'a Wilsona, wybitny gitarzysta - Ali Ferguson. Zespołowi będzie także towarzyszył na scenie polski muzyk grający na gitarze i instrumentach perkusyjnych - Michał Kirmuć. W 2017 Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu 13 września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany następca Plenty, album Chase The Setting Sun. Zapowiadająca album radosna kompozycja This Is What We Came For, która grupa opublikowała na początku 2019 roku, spędziła 11 tygodni na Liście Przebojów Trójki. Obecnie do radia trafił czwarty singiel z nowego albumu "Ho Ho" i już po 2 tygodniach znalazł się w pierwszej dziesiątce LP 3
. Red Box koncertuje w Wielkiej Brytanii i Europie, gdzie nadal cieszą się silną i lojalną grupą fanów i podczas tej trasy zawita na "Wichrowe Wzgórze". Podczas koncertów nie zabraknie zarówno kultowych utworów z pierwszych albumów zespołu, jak i tych z albumu Plenty, który cieszył się niebywałą popularnością w Polsce. Zostaną oczywiście także wykonane kompozycje z najnowszego albumu.

KWIECIEŃ 2020 

25 kwietnia - Ørganek - Letnia Karczma Wichrowego Wzgórza, sezon V - KONCERT PRZEŁOŻONY NA 17 PAŹDZIERNIKA

V muzyczny sezon "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza" startuje w tym roku w ostatni weekend kwietnia. Zaczynamy 24 w piątek koncertem zespołu "Farben Lehre", Ayaris i Spooky and the Rege a 25 IV w sobotę - TOMEK ORGANEK ze swoim zespołem ØRGANEK

25 IV, g. 19.30, bilety w przedsprzedaży 75 zł, w dniu koncertu 90 zł
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ØRGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

 

24 kwietnia - Farben Lehre + Ayarise, Spooky & the Rege

V muzyczny sezon "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza" w Przybysławicach k/Sandomierza startuje w tym roku w ostatni weekend kwietnia. wszystkich fanów dobrej muzyki czekają 2 dni fantastycznej zabawy, startujemy 24 IV:
FARBENHEIT live 2020 !!!
24.04.2020 / piątek - godz. 19:00
FARBEN LEHRE + AYARISE + SPOOKY & The REGE

BILETY - !!! 40 PLN (przedsprzedaż) 50 PLN (w dniu koncertu)

sprzedaż biletów:
- Jarosław Paczkowski 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Sklep Muzyczny CZAK MUSIC, ul. Wiślna 11/3 (Tarnobrzeg)
- OPTYK Damian Wojciechowski, ul. Wyspiańskiego 2 (Tarnobrzeg)
- OPTYK Damian Wojciechowski, ul. Jasna 6 (Nowa Dęba)

5 kwietnia - Tribute Dire Straits w Dworze na Wichrowym Wzgórzu

The Very Best of Dire Straits - "Solid Rock - Tribute Dire Straits"
Już po raz trzeci w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" zobaczymy najlepszy polski band grający największe przeboje grupy "Dire Straits".
Gospodarz dworu od lat jest wielkim fanem tego brytyjskiego zespołu (w kolekcji płytowej ma wszystkie krążki tego bandu, zarówno na winylu jak i na kompakcie) i z pełną odpowiedzialnością pisze te słowa.
Zapraszamy 5 kwietnia na niedzielny obiad i przepyszny, muzyczny deser - koncert zespołu "Solid Rock - Tribute Dire Straits"
Początek koncertu g. 17.00, bilety w przedsprzedaży 50 zł w dniu koncertu 60 zł
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4 kwietnia - Felicjan Andrzejczak - KONCERT PRZEŁOŻONY NA 6 LISTOPADA

Felicjan Andrzejczak, artysta, który już dwukrotnie gościł w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" to po raz pierwszy wystąpi u nas na otwartym dla publiczności koncercie
4 IV, g. 18.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł., w dniu koncertu 90 zł
Sprzedaż biletów, rezerwacja noclegów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zeszłym roku Felicjan Andrzejczak świętował 40 lecie pracy scenicznej, ale głosu i kondycji fizycznej mógł by mu pozazdrościć niejeden artysta młodego pokolenia. Takie utwory, zaśpiewane przez Felicjana Andrzejczaka jak: "Peron łez", "Jolka, Jolka", "Czas ołowiu" czy "Noc komety" to już klasyka polskiej rockowej piosenki, a Felicjan Andrzejczak jest jedną z "męskich ikon" tego gatunku w naszym kraju. Tym bardziej się cieszymy na kwietniowy, kameralny koncert Felicjana Andrzejczaka

MARZEC 2020 

21 marca - John Porter - KONCERT PRZEŁOŻONY NA 10 LISTOPADA

W tym roku mija 40 lat od nagrania kultowego albumu "Helicopters" walijskiego artysty Johna Portera. Przy okazji tego wydarzenia postanowiliśmy zaprosić tego fantastycznego, mieszkającego od ponad 40 lat w Polsce, gitarzystę, wokalistę, kompozytora i autora tekstów. John po raz drugi pojawi się u nas na bardzo kameralnym koncercie z czego się ogromnie cieszymy
21 III, początek g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 75.00 zł w dniu koncertu 90 zł

20 marca - Closterkeller - KONCERT PRZEŁOŻONY NA 5 CZERWCA

Grupa Closterkeller to czołowy, polski przedstawiciel nurtu muzycznego zwanego "rock-gotykiem". Grupa powstała w styczniu 1988 r., ma na swoim koncie 10 studyjnych albumów, całą masę wygranych festiwali i przeglądów a jej liderka, Anija Orthodox kilkukrotnie była wybierana do pierwszej dziesiątki najlepszych polskich wokalistek rockowych. Na uwagę zasługują również bardzo poetyckie i mroczne teksty liderki. Bardzo kameralny koncert zespołu Closterkeller 20 III, początek g.20.00, bilety w przedsprzedaży 60 zł., w dniu koncertu 75 zł.
Sprzedaż biletów i rezerwacja ewentualnych pokoi - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7 marca - Sosnowski na Dzień Kobiet

Koncert artysty, który od razu zaskarbił sobie serce i muzyczną miłość Wichrowego Wzgórza, Bartek Sosnowski - polski, muzyczny Tom Waits. Tylko tyle lub aż tyle....!!!!!
My uważamy., że nie da się tego sklasyfikować i określić.
dla nas SOSNOWSKI to zjawisko na polskiej scenie muzycznej, a piosenka "Deszcz" jest jednym z najciekawszych utworów na lp3 ostatnich miesięcy ......
7 III, start g. 19.00 bilety w przedsprzedaży 60 zł w dniu koncertu 75 zł. Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

6 marca - Runforrest 

Jeden z tych artystów młodego pokolenia, któremu wróżymy muzyczną przyszłość !!! Czy wielką...... ??? Na to składa się już ogromna ilość przeróżnych czynników i zbiegów okoliczności zupełnie nie zależnych od takich malutkich "żuczków" jak my....
Ale kibicujemy i z ogromną satysfakcją chcemy wam przedstawić i zaprezentować na Wichrowym Wzgórzu Grzegorza Wardęgę - Runforresta. Może nie jesteśmy "znawcami" muzyki, ale zanim ruszyli w "wielki muzyczny świat" zagrali u nas: Limboski, Sosnowski czy też Kortez
Kto wie, jaka muzyczna przyszłość czeka Grzegorza ....??? My życzymy mu jak najlepszej !!!
Runforrest 6 III na "Dzień Kobiet" w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu", początek g. 20.00, bilety w przedsprzedaży 40 zł, w dniu koncertu 50 zł.
Gorąco polecamy !!! Zapraszamy !!!

LUTY 2020

28 i 29 lutego - I zimowy Blues Week

 28 II IMMUNITET", początek g.20.00, bilety w przedsprzedaży 30 zł w dniu koncertu 35 zł
29 II - LIMBOSKI z zespołem, start g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 60 zł, w dniu koncertu 75 zł
Karnet na dwa bluesowe wieczory - 95 zł 
Sprzedaż biletów, rezerwacja noclegów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

IMMUNITET
to blues-rockowa grupa założona w 2007 roku przez Łukasza Borkowskiego i Maćka Sajura. Po wielu zmianach personalnych w roku 2014 wyklarował się obecny skład. W repertuarze zespołu można znaleźć utwory autorskie, a także cenione standardy polskiego i światowego bluesa. Muzyka autorska grupy to w szczególności mieszanka rocka i funky, w dużej mierze oparta na bluesie. Cenną inspiracją dla zespołu są wielcy wykonawcy polscy jak i zagraniczni, m.in.: Tadeusz Nalepa, B.B.King, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Rolling Stones.
Zapraszamy !!!
Koncert już w najbliższy piątek, start g.20.00, bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 35 zł
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LIMBOSKI - dwukrotnie już gościliśmy artystę w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Od jego ostatniej wizyty minęło już bodaj 4 lata, w między czasie LIMBOSKI wydał dwie znakomite płyty, otrzymał drugą nominację do muzycznego Fryderyka, a piosenka z ostatniej płyty artysty "Ucieczka Saula", "Na statku", na dobre zadomowiła się w pierwszej dwudziestce LP3 (kolejny utwór "Chwile", czeka już w muzycznej poczekalni listy).

LIMBOSKI zafunduje nam na pewno w ten lutowy, chłodny wieczór solidną porcję soczystego bluesa zmieszanego z amerykańskim folkiem i żywiołowym rockiem.

15 lutego - Sztywny Pal Azji akustycznie - koncert na Walentynki

Jedna z legend polskiej muzyki rockowej po raz kolejny w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Tym razem zapraszamy was na akustyczny, walentynkowy koncert zespołu "Sztywny Pal Azjii", po koncercie taneczne after-party z D.J. Piotrem.
15 II, start g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 60 zł, w dniu koncertu 75 zł
Sprzedaż biletów, rezerwacja pokoi - 604 287 125
Zapraszamy !!! Polecamy !!!

14 lutego - Seeme - koncert na Walentynki

 Seeme to "pseudonim" artystyczny młodszej siostry Tomka Makowieckiego Kasi. 
14 II w "dzień zakochanych" zapraszamy wszystkie pary na kolację i niezwykle romantyczną, muzyczną podróż z Seeme.
14 II, g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 40 zł., w dniu koncertu 50 zł
Sprzedaż biletów, rezerwacja noclegów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Seeme pochodzi z trójmiasta, jej rodzice Lech i Bożena Makowieccy to założyciele i leaderzy folk-countrowej grupy Zayazd. Brat Kasi, Tomek Makowiecki, to z kolei zwycięzca "Szansy na sukces" i finalista "Idola", swoją muzyczną karierę rozwija teraz pod szyldem "Makowiecki Band". Seeme - Kasia Makowiecka również postanowiła kroczyć swoją, muzyczną drogą, rodzinne korzenie zobowiązują. Seeme ma na swoim koncie pierwszą płytę, kilka koncertów supportujących występy KORTEZA i liczne autorskie koncerty. My usłyszeliśmy Kasię w listopadzie w Kazimierzu nad Wisłą i byliśmy pod ogromnym wrażeniem jej występu. Myślimy, że jest to idealna propozycja muzyczna na ten szczególny dzień w roku

9 lutego -  Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Z ogromną radością zapowiadamy ten koncert.
Po raz kolejny Dominika i Andrzej zabiorą nas w sentymentalny świat ballad i żeglarskich opowieści.
Zimowy wieczór, za oknem śnieg i mróz, a w środku płonący kominek, Dominika, Andrzej i Wy - no my też.
Serdecznie polecamy i zapraszamy do spędzenia tego niedzielnego wieczoru z nami. Po koncercie może jeszcze wspólne śpiewogranie.
Początek godzina 17.00, bilety w przedsprzedaży 50 zł, w dniu koncertu 60 zł
Sprzedaż biletów, rezerwacja noclegów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8 lutego -  Witek Muzyk Ulicy

Po 2 latach Witek Muzyk Ulicy powraca na Wichrowe Wzgórze. Urodzony w Żorach artysta ma na swoim koncie 2 płyty, setki koncertów i tysiące fanów.
Zapraszamy 8 II, start g.19.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł., w dniu koncertu 90,00 zł. Sprzedaż biletów i rezerwacja pokoi: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po koncercie taneczne after-party, gra D.J. Piotr