1

KULTURALNY ROZKŁADY JAZDY 2019

LISTOPAD 2019

8 -11 listopada -  VII Festiwal Ballady i romanse w Sandomierskiej Toskanii (KRÓL, ALOSZA AWDIEJEW, TADEUSZ WOŹNIAK, GRAŻYNA AUGUŚCIK i PAULINHO GARCIA)

Już po raz VII zapraszamy wszystkich tych, którzy kochają nastrojową, ozdobioną pięknym słowem muzykę, do bijącego serca "Sandomierskiej Toskanii" na romantyczne spotkanie, przy lampce regionalnego wina, z niezwykłymi artystami.
Cztery kolejne, muzyczne wieczory, a każdy z nich inny.
Pierwszy muzycznie i stylistycznie nawiązuje do "nowo - romantycznych" lat osiemdziesiątych (taka próba zdefiniowania tego co muzycznie i słownie proponuje nam "KRÓL", choć wszelakie definicje w przypadku tego artysty są pewno chybione). Drugi to zahaczający o kabaret, łotrowsko-szelmowski klimat przedwojennej Odessy tu nie doścignionym mistrzem jest nie kto inny jak sam ALOSZA AWDIEJEW . Trzeciego wieczoru wejdziemy w klimat poezji śpiewanej lat siedemdziesiątych. Któż z nas nie zna takich utworów jak "Zegarmistrz światła" czy "Smak i zapach pomarańczy" - wystąpi przed państwem sam mistrz, TADEUSZ WOŹNIAK w duecie z synem PIOTREM WOŹNIAKIEM.Ostatniego dnia pięknie i nastrojowo do cudownych utworów w klimacie "bossa novy" ukołysze nas znana jazzowa wokalistka - GRAŻYNA AUGUŚCIK a towarzyszył jej będzie brazylijski gitarzysta i piosenkarz PAULINHO GARCIA.
Usystematyzujemy więc podane informacje:
8-11 XI - VII edycja muzycznych "Ballad i Romansów w Sandomierskiej Toskanii":
-8 XI - KRÓL, początek g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 75 zł.
-9 XI - ALOSZA AWDIEJEW, g. 19.00, bilety w przedsprzedaży 75zł zł.
-10 XI - TADEUSZ WOŹNIAK, g.18.00, bilety w przedsprzedaży 50zł
-11 XI - GRAŻYNA AUGUŚCIK i PAULINHO GARCIA, g. 18.00 - bilety 50 zł.
KARNET na wszystkie koncerty - 200 zł.
Pakiet pobytowy dla 2 osób w terminie 8-11 XI, z noclegami, śniadankiem i obiadokolacją - 600 zł. plus cena karnetów, co razem daje równy 1 000.00

Sprzedaż i rezerwacja - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PAŹDZIERNIK 2019

19 października - Dżem na zamknięcie IV sezonu Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza

Dżem – polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Jeszcze tego samego roku do zespołu dołączył perkusista Aleksander Wojtasiak i w grudniu wokalista Rysiek Riedel. Nazwa zespołu pojawiła się rok później. I tak powstał zespół zaliczany do najważniejszych grup, w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Któż z nas nie zna takich utworów jak: "Cegła", "Whisky", "Paw", "Harley mój" czy ostatnio "Do kołyski", "Partyzant". Jacek Dewódzki, który był drugim wokalistą w zespole już dwukrotnie gościł na Wichrowym Wzgórzu, mieliśmy przyjemność gościć też Maćka Balcara, przy okazji trasy "Ruletka", który od roku 2001 śpiewa i gra na harmonijce ustnej w "Dżemie", no i w końcu chyba się doczekaliśmy. Zespół "Dżem" 19 X zagra w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza" na zamknięcie IV sezonu. Dalsze informacje wkrótce

5 października - Ray Wilson - jesienny koncert byłego wokalisty Genesis

Jak 2 lata temu robiliśmy koncert zespołu "The Animals", frekwencja była taka sobie, ale po koncercie wielu znajomych miało do mnie pretensje, że im nie powiedziałem, że to była prawdziwa muzyczna legenda. Teraz oznajmiam, że najprawdziwszy, ostatni wokalista grupy "Genesis", szkot Ray Wilson wystąpi w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Notka prasowa, bardzo proszę:
"Koncerty z serii GENESIS Classic przedstawiają największe przeboje zespołu Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej mega grupy – Raya Wilsona.
Genesis to jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie.
Według wielu opinii, koncert Raya Wilsona to jeden z najlepszych obecnie show koncertowych w Europie. Artysta odświeżył brzmienie i nadał nowego charakteru m.in. takim przebojom jak: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Follow you follow me”,„Invisible Touch”, „Jesus he knows me” „Mama” czy „Land of Confusion”. Podczas koncertu będzie można także usłyszeć twórczość solową szkockiego wokalisty i jego rockowej formacji Stiltskin- choćby kultowy utwór„Inside” czy przebojowe „American Beauty”. Projekt jest w nieustającej trasie koncertowej. Podbija serca publiczności na całym świecie. Był prezentowany między innymi w Argentynie, Niemczech, Rosji, Austrii, Rumunii, Hiszpanii, Holandii Portugalii i Włoszech.). W tym roku ukazały się 2 najnowsze wydawnictwa Artysty – album akustyczny “Song for a friend” oraz elektryczny “Makes me think of home”. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez polskie media I fanów.
Sprzedaż biletów w 2 sektorach: sektor "A" - miejsca siedzące przy scenie, cena w przedsprzedaży 90,00 zł (w dniu koncertu, jeżeli jeszcze będą bilety 100 zł), sektor "B" - miejsca stojace, cena w przedsprzedaży 75.00 zł (w dniu koncertu, jeżeli jeszcze będą bilety 75.00 zł)
Przedsprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gorąco polecamy i ZAPRASZAMY !!!

WRZESIEŃ 2019

15 września - Dudley Taft z zespołem - W samo popołudnie

15 IX - "W samo popołudnie" o godzinie 17.00 spotkanie z prawdziwym "amerykańskim szeryfem" i jego teksańskimi pomocnikami - koncert Dudleya Tafta z zespołem w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu".
Dudley Taft urodził się w 1966 roku w Waszyngtonie, gdzie dorastał słuchając takich zespołów jak Led Zeppelin i Van Halen. Wywodzi się w linii prostej ze znanej w USA i szanowanej rodziny Prezydenckiej, bo jego pradziadek William Howard Taft był 27 Prezydentem Stanów Zjednoczonych https://en.wikipedia.org/wiki/William Howard Taft. Z wykształcenia jest filozofem, a z wyboru muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, a nawet pilotem. Zaistniał w świecie z trzema formacjami post gruge'owymi: Sweet Water, Second Coming i Omnivoid, otwierając koncerty Alice In Chains. Na swoje nazwisko zaczął intensywnie pracować od 2007 roku tworząc własny Band, nazwany po prostu Dudley Taft. Szybko dał się też poznać jako utalentowany kompozytor, wyborny instrumentalista, a zwłaszcza indywidualista wykraczający poza amerykański mainstream blues-rockowy. Światowa prasa muzyczna gloryfikuje oryginalność jego muzyki, a nawet upatruje w nim czwartego członka grupy ZZ Top ze względu na stylistyczne podobieństwo do sławnych brodaczy z Teksasu. Ceni go też przemysł filmowy, m.in. za ścieżkę dźwiękową do filmu ,,Szósty Zmysł'' z Bruce'm Willis'em, a także „Postkod Mil Jondren”, The Last Outylaw”. Ma też na koncie bogatą współpracę z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi, tworząc dla takich programów jak: MTV, Arnold Schwarzenegger Body Building Competition, Big Brother, That Metal Show, Gene Simmons Family Jewels i innych. Jego autorska dyskografia liczy 6 albumów z czego "Screaming in the Wind przez wiele tygodni wyprzedzał na TOP-liście takich gigantów jak: Robert Plant czy Joe Bonamassa.
Zapraszamy !!! Bilety w przedsprzedaży 60 zł., w dniu koncertu 75.00 zł. Przedsprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13 września - Lady Pank - LP1

14 X 2017 roku koncertem zespołu LADY PANK zamykaliśmy II sezon "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza". Następnego dnia przy śniadaniu Janek Borysewicz wspomniał o planowanej, jubileuszowej trasie koncertowej na 35-lecie wydania "biblii" polskiej muzyki rockowej, pierwszej płyty zespołu "Lady Pank". Zeszłoroczna trasa koncertowa zespołu to ogromny sukces, a wydana ponownie płyta LP1 z udziałem m.in. takich gwiazd jak:Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Krzysiek Zalewski, Piotrek Rogucki czy Lech Janerka, znalazła się ponownie, na liście najlepiej sprzedawanych płyt na polskim rynku muzycznym. W zeszłym roku się nie udało, ale negocjowany od listopada zeszłego roku koncert zespołu "Lady Pank" i trzymana przez nas, do teraz, wrześniowa data koncertu grupy, w końcu może ujrzeć światło dzienne - Koncert zespołu LADY PANK - LP1 - 13 IX w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza", start godzina 20.00., bilety w przedsprzedaży: sektor "A" - miejsca siedzące przy scenie (ilość miejsc mocno ograniczona) - 100 zł., sektor B - miejsca stojące 80 zł Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gorąco poleca i zaprasza Gospodarz !!!
Ojjjjjjjjj Będzie się działo !!!!!!!!

SIERPIEŃ 2019

30 sierpnia - Luxtorpeda na zakończenie wakacji 2019

Tym razem z prawdziwym przytupem będziemy kończyli wakacje 2019 - 30 VIII koncert zespołu "Luxtorpeda" w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Założony w 2010 roku przez Roberta Friedricha "bend", ma na swoim koncie 2 płyty długogrające, kilka piosenek na 1 miejscu "kultowej" LP3, tysiące fanów i setki koncertów. Tym razem zespół zawita na "Wichrowe Wzgórze" by razem z wami, godnie pożegnać wakacje 2019. 
Początek koncertu godzina 20.00, bilety w cenie 60 zł w przedsprzedaży i 75 zł w dniu koncertu.
Zakup biletów w przedsprzedaży 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po koncercie "Rockowe After Party" poprowadzi D.J. Piotr
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

14 sierpnia - Jazz Band Młynarski - Masecki na IV Wakacjach z Tańcami - KONCERT PRZEŁOŻONY NA 2020 rok

2 sierpnia - Strachy na Lachy na IV Wakacyjnej Rock Nocce

Niewątpliwą gwiazdą przyszłorocznej IV "Wakacyjnej Rock Nocki" będzie Krzysztof "Grabaż" Grabowski ze swoja formacją "Strachy na Lachy". Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy "Grabaża". Ma na swoim koncie 8 płyt, z czego prawie wszystkie uzyskały status "złotych", zaliczoną "jedynkę" na LP3, setki koncertów, dziesiątki festiwali i tysiące fanów w całym kraju. "Grabaż" z zespołem to także niejako "rodzice chrzestni" naszej "Letniej Karczmy", gdyż to oni w maju 2016 roku otwierali swoim koncertem I sezon "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza". Po 3 latach wracają do nas z nową, wydaną jesienią 2017 roku, znakomitą płytą. Ale może po kolei, oto cały program IV "Wakacyjnej Rock Nocki":
2 SIERPNIA 2019
- 20.00 - tarnobrzeski zespół O.D.S.
-21.30 - Strachy na Lachy
-23.00 - "Rattlsnake" - nowa formacja, bardzo dobrze nam znanego rockmena Andrzeja "Makara" Makarewicza
Bilety w przedsprzedaży w cenie 75 zł w dniu imprezy 90 zł
Zakup biletów w przedsprzedaży 604 287 125 lub jaroslawpaczkowski@gmail,com
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

LIPIEC 2019

26 lipca - Róże Europy

26 VII 2019 roku, koncert kolejnej legendy polskiej muzyki rockowej, w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu", zespołu "Róże Europy". Choć korzenie warszawskiej formacji sięgają roku 1983, to za oficjalny początek działalności zespołu przyjmuje się rok 1985 i koncert grupy na "Jarocińskim Festiwalu". Któż z nas nie pamięta takich utworów jak: "Stańcie przed lustrami", "Mamy dla was kamienie", "Krew Marilyn Monroe" czy w końcu, goszczący przez 5 tygodni na pierwszym miejscu radiowej LP3, utwór "Jedwab". 26 VII zapraszamy na kameralny koncert zespołu "Róże Europy" - koncert na naszym dworskim tarasie, start godzina 21.00. Bilety w przedsprzedaży 60 zł., w dniu koncertu 75.00 zł Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5-6 lipca - IV Euterpe na Wichrowym Wzgórzu - muzyczne spotkania z poezją

Już po raz IV spotkamy się w pierwszy weekend lipca z muzyką i poezją w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Tym razem będzie to 5 i 6 VII. A kto tym razem wystąpi na naszej "letniej scenie"...?
Proszę bardzo oto przyszłoroczny program IV edycji "Euterpe na Wichrowym Wzgórzu - muzycznych spotkań z poezją":
5 LIPIEC
- 19.30 - HANIA SKRODZKA BAŁATA wraz z 12-osobowym zespołem - nasza, lokalna poetka, pieśniarka Artystka. Sama pisze, sama komponuje - a w tym wszystkim mnóstwo liryzmu, nostalgii, nastroju. Kto by pomyślał, że w życiu Hania to osoba, która twardo stąpa po ziemi. Artystka zaprezentuje nam utwory ze swojej świeżutkiej, bardzo dobrze przyjętej przez środowisko i przyjaciół płyty "Maluję piosenką"
- 20.45 - PAWEŁ ORKISZ z zespołem - Paweł to już bardzo uznany poeta, bard i pieśniarz. Tym razem zabierze nas w świat poezji Cohena, Wysockiego, Okudżawy, z całą pewnością nie zabraknie też autorskich piosenek artysty
- 22.15 - STANISŁAWA CELIŃSKA z zespołem - płytą "Atramentowa" pani Stanisława "rozbiła bank" i oczarowała publiczność. Teraz to już trudno powiedzieć czy pani Celińska jest bardziej "piosenkarką", czy też aktorką ? Nie nam rozstrzygać takie dylematy, na pewno jest fantastyczną Artystką. Tym bardziej jest nam miło, że pani Stanisława przyjęła nasze zaproszenie i spotkamy się z Nią i jej znakomitym zespołem (ostatnio do zespołu dołączył, doskonale znany stałym bywalcom Wichrowego, Wojtek Czemplik), przy okazji naszego festiwalu.
6 LIPIEC - trochę na rockowo, ale także poetycko
- 20.00 - "KWARTET PROFORMA" - po nagraniu 2 doskonałych płyt z Kazikiem Staszewskim, do tekstów Stanisława Staszewskiego, wylansowaniu kilkunastu "przebojów", nikomu już teraz nie musimy specjalnie przedstawiać tego poznańskiego, od niedawna pięcio-osobowego, Kwartetu. Wspomnę tylko, iż muzycy to nasi bardzo, ale to bardzoooooo starzy znajomi. Po raz pierwszy zespół pojawił się w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" bodaj w 2019 roku przy okazji klimontowskich "Brunonalii". Duuużo wody upłynęło od tamtej pory w Koprzywiance, zespół "okrzepł", wydał, oprócz 2 krążków z Kazikiem, dwie swoje, znakomite płyty i już po raz chyba piąty zaprezentuje się przed naszą, bardzo wdzięczną, publicznością.
- 22.00 - MUNIEK I PRZYJACIELE - najnowszy projekt muzyczny, dobrze znanego wszystkim założyciela i długoletniego leadera zespołu T.Love - Muńka Staszczyka. "Muniek i przyjaciele" wystąpili już na Wichrowym Wzgórzu na bardzo kameralnym koncercie, przy okazji zeszłorocznej edycji "Ballad i romansów...." i można powiedzieć, że byliśmy przy "narodzinach" tego najmłodszego "dziecka" Muńka. W repertuarze znajda się na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru grupy T.Love ale też i nigdy nie nagrane piosenki Muńka. Artyście towarzyszyć będą na dwóch gitarach akustycznych: Cezariusz Kosman i Janek "Jahlove" Pęczak

Bilety w przedsprzedaży na pojedyncze, festiwalowe dni w cenie 80,00 zł, karnet na dwa festiwalowe dni w cenie 140.00 zł. Jeżeli jeszcze będą dostępne wejściówki w dniu koncertu to ich cena wyniesie 100 zł. Ilość miejsc mocno ograniczona, układ sali teatralny - krzesełka . Sprzedaż biletów i rezerwacja noclegów (noclegi sprzedajemy tylko na cały festiwalowy weekend. Cena doby hotelowej od osoby ze śniadankiem - 100 zł) jak zawsze 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gorąco polecamy i ZAPRASZAMY !!!

CZERWIEC 2019

20 czerwca - Waglewski Fisz Emade - na rozpoczęcie wakacji

"Muzyczne Rozpoczęcie Wakacji" - 19 VI rozpoczynamy koncertem zespołu "COMA", a 20 VI zapraszamy na rodzinny koncert Waglewskich czyli - "Waglewski, Fisz, Emade". Wojtek Waglewski Gitara, Fisz - bas i śpiew, Emade - perkusja, instrumenty perkusyjne. Tym razem 2 biletowane sektory: sektor "A" - miejsca siedzące przy scenie - 75.00 zł przedsprzedaż/90 zł w dniu koncertu i sektor "B", miejsca stojące - 60,00 zł przedsprzedaż i 75 zł w dniu koncertu Zakup biletów w przedsprzedaży 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polecamy i Gorąco Zapraszamy !!!!

19 czerwca - Coma - muzyczne rozpoczęcie wakacji

Mocnym, muzycznym akcentem rozpoczynamy przyszłoroczne wakacje. Najpierw 19 VI w naszej "Letniej Karczmie" zagra zespół "COMA", dzień później - 20 VI "Waglewski, Fisz, Emade" , a kończymy 21 VI "Winylowymi Wiankami". 
Ale po kolei:
19 VI - COMA. 
Założony w 1998 roku w Łodzi zespół, swój pierwszy koncert zagrał w 1999 roku na łódzkich juwenaliach. Pierwsza płyta grupy ukazała się w 2003 roku i od tamtej pory rok po roku zespół zdobywał uznanie fanów, krytyków muzycznych i kolegów z branży. Obecnie to jedna z najbardziej utytułowanych grup rockowych w kraju. Zespół ma na swoim koncie 8 studyjnych krążków, liczne zdobyte trofea i nagrody muzycznej branży, a także setki zagranych w kraju i poza granicami naszej ojczyzny koncertów. Zespół Coma w składzie: 
Piotr Rogucki - wokal (od 1998)
Dominik Witczak - gitara (od 1998)
Marcin Kobza - gitara (od 2001)
Rafał Matuszak - gitara basowa (od 1998)
Adam Marszałkowski - perkusja (od 2008) 
Paweł Cieślak - elektronika, syntezatory (od 2017)
19 VI zagra na "Muzycznym Rozpoczęciu Wakacji" w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Bilety w przedsprzedaży w cenie 60 zł, w dniu koncertu 75 zł
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Polecamy !!! Zapraszamy !!!

7 czerwca - Kabaret Moralnego Niepokoju - wieczór kabaretowy

Jak co roku, jedno z naszych artystycznych spotkań z publicznością w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza", ma charakter kabaretowy. W tym roku zapraszamy państwa na wieczorne, prawie już letnie, spotkanie z jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych polskich kabaretów z "Kabaretem Moralnego Niepokoju". Jako, że artyści maja do nas kawałek drogi, przygotowali nowy, nie ograny jeszcze program i fantastyczną, sceniczną dekorację, postanowiliśmy zrobić 2 spektakle w ten piątkowy wieczór - pierwszy o godzinie 18.30 i drugi o 21.30. Układ sali teatralny, krzesełkowy. Sprzedaż biletów jak zawsze 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Bilety w przedsprzedaży w cenie 75.00 zł., w dniu występu (jeżeli jeszcze będą dostępne) w cenie 90.00 zł. Pewna pula biletów będzie też dostępna na portalu biletyna.pl
A teraz zdań parę o samym spektaklu:
“Tego jeszcze nie grali” - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu “Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? 
Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.
Jest dowcipnie, nastrojowo, niewulgarnie (dzieci), czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie - dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).
A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.
Zapraszamy

MAJ 2019

25 maja - Hanna Banaszak - recital muzyczny na Dzień Matki

Tym razem na "Dzień Matki" mamy niezwykły prezent dla wszystkich mam i nie tylko mam. Spotkanie ze wspaniałą kobietą, artystką obdarzoną subtelną ale jakże niezwykłą i bogatą barwą głosu. Artystką która swój niezwykły świat dźwięków maluje głosem, muzyką i słowem. Nie przypadkowo śpiewa piosenki do tekstów Szymborskiej, Kofty, Przybory czy Brodskiego, słowo w przypadku tej artystki to dopełnienie pewnej spójnej całości. Muzycznie współpracuje z czołówką polskich kompozytorów, wymienimy tu choćby Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Jana "Kantego" Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera. Wielokrotnie nagradzana na licznych festiwalach, odznaczona przez Prezydenta R.P. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Drodzy państwo 25 V wystąpi przed wami ze swoim recitalem - HANNA BANASZAK. Towarzyszyć jej będą: Jacek Szwaj - fortepian, Zbigniew Wrombel - kontrabas, Andrzej Mazurek - inst. perkusyjne. Miejsca siedzące, układ sali teatralny. Bilety w przedsprzedaży w cenie 75.00 zł, w dniu koncertu (jeżeli jeszcze będą dostępne) 90.00 zł. Sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc noclegowych (bardzo ograniczona ilość pokoi) - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. GORĄCO POLECAMY !!! i ZAPRASZAMY !!!

17 maja - Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski - to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „ Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Krzysiek skomponował i napisał tekst do hitowego utworu „Początek” który razem z Dawidem Podsiadło i Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty wielotysięcznej publiczności koncertów Męskiego Grania. Warto także „rzucić uchem” na wydany 30 stycznia utwór Krzysztofa Zalewskiego pt. „Kurier”. Singiel zapowiada najnowszy film Władysława Pasikowskiego o tym samym tytule.

Krzysztof Zalewski 17 V w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" na "Muzycznej majówce". Początek koncertu godzina 20.00. Bilety w przedsprzedaży 75.00 zł, w dniu koncertu 90 zł.
Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gorąco polecamy i zapraszamy !!!

11-12 maja

Wszystkich motocyklowych kolegów i przyjaciół a także całą rzeszę miłośników dwóch kółek i solidnego rockowego grania ZAPRASZAMY 11 V na - "MOTOCYKLOWĄ MAJÓWKĘ na WICHROWYM WZGÓRZU".

Program Majówki:

15.00 - Przyjazd na "Wichrowe Wzgórze"
15.30 - 17.00 - Motocyklowa Parada
17.00 - 19.00 - "Drużynowy, Motocyklowy Trójbój Sportowy" o "Puchar Wichrowego Wzgórza"
A po 19.00 - Mocno Rockowe Granie
19.00 - 20.30 - The Devils Swing
20.45 - 22.15 - Goat Force One
I na koniec GWIAZDA MOTOCYKLOWEJ MAJÓWKI !!!
- CETI i Grzegorz Kupczyk ex. TURBO

Po północy "Rockowe After Party" poprowadzi D.J. Piotr i Gospodarz "Wichrowego Wzgórza".
Cały czas dostępny grill bar i dworska restauracja
Zapraszamy !!! Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową blachę. Po paradzie częstujemy kieliszkiem "Chłopskiej Łyski"
Nocleg w Dworze, lub na polu namiotowym. Rezerwacja: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wjazd wykupiony przed imprezą 40 zł., w dniu imprezy 50 zł
Zakup wjazdówek w przedsprzedaży 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2 maja - KULT - turalne otwarcie IV sezonu "Letniej Karczmy"

Jeżeli coś wydarza się z pewną czasową regularnością już po raz trzeci, to możemy mówić o pewnego rodzaju tradycji. W takim razie tradycyjnie, jak co roku, startujemy z IV sezonem naszej "Letniej Karczmy" z bardzo wysokiego "C". Po raz 3 otwieramy karczmiane wrota sezonu 2019 bardzo, ale to bardzo KULT-turalnie. 2 V "prądowy" koncert zespołu "KULT" w "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". Startujemy o godzinie 20.00. Wejściówki w przedsprzedaży w cenie 70 zł, w dniu koncertu - jeżeli jeszcze będą dostępne- 90 zł. Sprzedaż wejściówek 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cenna informacja dla KULT-turystów (i nie tylko): już 1 V muzycznym prologiem rozpoczynamy spotkanie z twórczością Kazika Staszewskiego i grupy "Kult". Na scenie "Letniej Karczmy" wystąpi lubelski zespół CZZK, który od 2008 r gra utwory Kazika Staszewskiego. Po koncercie rockowo-Kultowe "After Party" - gra DJ Piotr. Jak zawsze macie możliwość noclegu w warunkach schroniskowych w naszej sali myśliwskiej lub na polu namiotowym - na przeciwko sali myśliwskiej. Do waszej dyspozycji będą (uruchomione w tym roku) dwie kabiny prysznicowe i toalety w "Letniej Karczmie". Koszt noclegu to 15.00 zł; od osoby, możliwość zakupienia śniadania i pozostałych posiłków w dworskiej restauracji. Rezerwacja noclegów 604 287 125. W piątek 3 V ruszamy (Gospodarze dworu również) w Bieszczady do Cisnej, tam KULT gra 4 V w sobotę na festiwalu "Zew się budzi". I tak mamy zaplanowany na KULT -owo, majowy weekend !!!

1 maja - CZZK - prolog na otwarcie "Letniej Karczmy"

Tym razem KULT-turalne otwarcie IV sezonu "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza", poprzedzimy muzycznym, zachowanym w klimacie, prologiem. 1 maja na muzycznej scenie "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza" zaprezentuje się lubelska grupa. "Czarny Ziutek z Klillerami". Zespół powstał w 2008 r. i gra covery utworów wszystkich formacji muzycznych Kazika Staszewskiego. Muzycy robią to na tyle dobrze i profesjonalnie, że zdarza im się supportować koncerty zespołu KULT. Po koncercie rockowo-Kultowe "After Party", gra DJ Piotr. W zanadrzu trzymamy jeszcze jedną niespodziankę na ten wieczór, ale póki co ciiiicho.....sza..... Bilety w przedsprzedaży, na ten bardzo zabawowy wieczór, w cenie 30.00 zł., w dniu imprezy 40.00 zł Sprzedaż jak zwykle 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cenna informacja dla KULT-turystów - jak zawsze macie możliwość noclegu w warunkach schroniskowych w naszej sali myśliwskiej lub na polu namiotowym - na przeciwko sali myśliwskiej. Do waszej dyspozycji będą, uruchomione w tym roku, dwie kabiny prysznicowe i toalety w "Letniej Karczmie". Koszt noclegu to 15.00 zł; od osoby, możliwość zakupienia śniadania i pozostałych posiłków w dworskiej restauracji. Rezerwacja noclegów 604 287 125. W piątek 3 V ruszamy w Bieszczady do Cisnej, tam KULT gra 4 V w sobotę na festiwalu "Zew się budzi". I tak mamy zaplanowany na KULT -owo, majowy weekend !

KWIECIEŃ 2019

6 kwietnia - Stanisław Soyka - kameralny recital muzyczny

Stanisław Soyki specjalnie przedstawiać nie trzeba, dość powiedzieć, iż przebywajacy swego czasu w Polsce, legendarny krytyk jazzowy Willis Conover, okrzyknął Soykę „najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki”. Wokalista już na początku lat 80, zaczął występować w całej Europie. Początkowo z triem Karolaka i Michałem Urbaniakiem rezydował w popularnym jazzowym klubie Quasimodo w Berlinie Zachodnim. W 1982 roku wystąpił na międzynarodowych festiwalach jazzowych w Norymberdze i Stambule. W tym samym roku Sojka nagrał przebój Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”, dopisując go również do listy swoich popowych hitów. W 1984 roku dostąpił zaszczytu supportowania we Francji koncertu Raya Charlesa. W latach 1983-1988 Sojka co rok był wybierany przez czytelników magazynu „Jazz Forum” najlepszym wokalistą jazzowym. W tym samym okresie dla Polskiego Radia wciąż nagrywał jednak kolejne popowe piosenki, ale tym razem już własne kompozycje. Nagrania te zebrano na jednej płycie dopiero w 1989 roku. Artysta stworzył swój własny, bardzo charakterystyczny styl kompozycji oraz wykonania, a mianowicie charakterystyczne synkopowane fortepianowe frazowanie[2].

Tyle takiej odleglejszej historii. A jeżeli chcecie państwo posłuchać cóż teraz porabia pan Stanisław to zapraszamy na bardzo kameralny recital artysty 6 IV, początek godzina 20.00 (niecierpliwym polecam LP3 i pnący się ciągle do góry, utwór "Ławeczka"). 

Bilety w przedsprzedaży w cenie 90 zł, w dniu koncertu (jeżeli jeszcze będą dostępne - 100 zł) Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla rozluźnienia atmosfery, wszystkich gości witamy kieliszeczkiem naszej znakomitej, dworskiej naleweczki. Wszyscy uczestnicy recitalu otrzymają od nas też kolekcjonerski program koncertowy IV sezonu "Letniej Karczmy Wichrowego Wzgórza"

Gorąco polecamy i Zapraszamy !!!

MARZEC 2019

23 marca - Grzegorz Kupczyk - na przywitanie wiosny

GRZEGORZ KUPCZYK - pierwszy wokalista legendarnej grupy "Turbo" (obecnie lider zespołu "Ceti") w akustycznym duecie na 2 gitary - sporo pięknych ballad, nie tylko polskich (na pewno nie zabraknie "Dorosłych dzieci" czy "Smaku ciszy") - odjazd godzina 20.00, bilety w cenie 40.00 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.

22 marca- Sosnowski - trasa "The Hand Luggage Studio"

Czasem nasi goście podpowiadają Gospodarzowi pomysły na kolejne koncerty i czasem coś z tego wyjdzie. Tak było tym razem, dostałem delikatna sugestię - panie Jarku, a może by tak Sosnowskiego zaprosić - Sosnowskiego ? Sosnowskiego ? Kiedyś miałem takiego sąsiada w bloku, nazwisko zostało, rzuciłem pewnego dnia na You Tube i klasyczny opad szczęki, szczególnie dla kogoś kto od lat słucha Toma Waitsa. No i nie mogło być inaczej SOSNOWSKI 22 III w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu", start godzina 20.00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 40.00 zł;, w dniu koncertu 50.00 zł. Informacja dla sporej już grupy fanów tego artysty - posiadamy w tym czasie dostępne pokoje !!! Sprzedaż biletów i rezerwacja pokoi - 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 marca - Marcin styczeń - koncert promujący płytę 10/40 z okazji Dnia Kobiet

Koncert promujący płytę  10/40.  To dziesiąta płyta Marcina Stycznia, którą, dzięki swoim fanom, nagrał na swoje czterdzieste urodziny. Nie jest to krążek typu „the best of”, ale słuchacze znajdą na nim kilka  piosenek, które zyskały już sporą popularność. Sprzedaż biletów (50 i 60 zł) i rezerwacja pokoi 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 8 marca - Grzegorz Racoń i Przemysław Jaszczowski - o kobietach dla kobiet

Grzegorz Racoń i Przemysław Jaszczowski - gitarowy duet z Nowego Sącza, który po 3 latach ponownie wraca na Wichrowe Wzgórze. Tym razem specjalnie dla Pań sporo pięknych, coverowych ballad, przeplatanych autorskimi utworami Grzegorza - ,odjazd godzina 20.00, bilety w przedsprzedaży 30.00 zł, w dniu koncertu 40 zł

LUTY 2019

22-23 lutego Weekend z Voo Voo - przedpremierowa próba nowej płyty

Weekend z Voo Voo - przedpW zeszłym roku, również w miesiącu lutym, gościliśmy na naszej kameralnej scenie Wojtka Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego. W tym roku wydarzenie szczególne, 2 koncerty akustyczne zespołu Voo Voo, które będą, otwartą dla publiczności, przedpremierową, próbą najnowszej płyty zespołu.
Krótka notka prasowa:
-„Za niebawem”
Zespół Voo Voo nagrywa nową płytę.
Zespół Voo Voo wszedł do studia S-4 Polskiego Radia w Warszawie by zarejestrować swoją nową studyjną płytę. Płyta ukaże się za niebawem, bo już na początku 2019 roku.
Voo Voo nagrywa w swoim stałym składzie. Produkcją albumu wraz z Wojciechem Waglewskim zajmuje się Emade – Piotr Waglewski. On też jak przy ostatnim albumie będzie miksował płytę. Jak zapowiada lider zespołu, „nie zabraknie też niespodzianek, o których powiem później, albo wcale nie powiem, bo Państwo sami usłyszą”. Od premiery poprzedniego znakomicie przyjętego albumu Voo Voo pt. „7” minęły już dwa lata. Tak więc czas najwyższy na nowości i na nową trasę koncertową, która wystartuje z początkiem wiosny 2019.

Po koncertowych, otwartych dla publiczności, próbach w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu" zespół ruszy w marcu w trasę ze swoim najnowszym krążkiem. Na bis nie zabraknie oczywiście starych przebojów grupy. Już teraz zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Bilety w przedsprzedaży 75.00 zł., w dniu koncertu (jeżeli jeszcze będą dostępne) w cenie 90 zł. Liczba miejsca bardzo ograniczona, układ sali krzesełkowy. Zespół zagra 2 koncerty: 22 II o godzinie 20.00 i 23 II o godzinie 19.00. Obydwa koncerty nieco inne, stąd nie lada gratka dla fanów grupy. Bilety na obydwa koncerty w cenie 130 zł. Możliwość zakwaterowania w dworze, ilość pokoi ograniczona. Cena doby hotelowej, w pokoju 2 osobowym ze śniadankiem 200 zł. Gorąco polecamy i zapraszamy !!! Sprzedaż biletów i rezerwacja pokoi: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.wa próba nowej płyty

16 lutego - Poetycko-muzyczne walentynki z Pawłem Wójcikiem

Drugi dzień naszych "Muzycznych Walentynek", to spotkanie z płockim bardem - Pawłem Wójcikiem. Męski ochrypły głos, życiowe, głębokie teksty o nie koniecznie grzecznych facetach, ale też i dużo poezji, refleksji i zadumy.... Często w swoich pieśniach Paweł pokazuje rółwnież tą drugą, wrażliwą i bardzo delikatną twarz współczesnego mężczyzny. Wieczór w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Pawłowi towarzyszył będzie na instrumentach klawiszowych Tomasz Sarniak. Po koncercie walentynkowa pośpiewanka. Zapraszamy, bilety w przedsprzedaży 40 zł, w dniu występu 50.00 zł Sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 lutego - Sidney Polak - koncert walentynkowy

Grający od 1990 roku na perkusji w zespole T.Love, Sidney Polak, wypuścił właśnie na rynek swoją trzecią solową płytę. Wszyscy fani grupy T.Love doskonale kojarzą utwór "Ajrisz" czy też "Jest super" - do obydwu utworów muzykę napisał Sidney. Z dwóch poprzednich wydanych w roku 2004 i 2009 roku solowych krążków na pewno pamiętacie utwory: "Chomiczówka", "Deszcz", "Skuter" czy w końcu, pasujący bardzo do "Walentynkowego" święta, utwór "Otwieram wino". Zapraszamy gorąco wszystkich zakochanych, tych którzy zamierzają się zakochać, jak również tych których miłość jak na razie rozczarowała lub omijała - może to będzie ten wieczór, to miejsce i ten czas... 

"Walentynkowy koncert Sidneja Polaka w Dworze na Wichrowym Wzgórzu" 15 II godzina 20.00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 50.00 zł., w dniu koncertu 60.00 zł. Rezerwacja stolików i sprzedaż biletów 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapraszamy !!! Jak zawsze dostępne pokoje hotelowe, cena ze śniadankiem 150.00 zł.

STYCZEŃ 2019: 

26 stycznia - Marek Dyjak - recital

Już po raz 3 będziemy gościli Marka Dyjaka w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". Recital tego artysty to zawsze pełen emocji i ekspresji występ. Nie inaczej będzie zapewne i tym razem. Marek Dyjak - człowiek po przejściach, który na nowo wraca do nas z bardzo dalekiej podróży, niosąc ze sobą ogromny bagaż swoich życiowych doświadczeń. Utwór "złota ryba" wciąż wywołuje u mnie dreszcze, tyle w nim dramatyzmu. Początek koncertu godzina 18.00, bilety w przedsprzedaży w cenie 50.00 zł., w dniu koncertu 60.00 zł. Przypominamy o dostępnych pokojach, cena doby hotelowej ze śniadankiem za 2 osobowy pokój to 150.00 zł. Sprzedaż biletów i rezerwacja pokoi 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17 stycznia - Wspomnienie- utwory Niemena wykona Grażyna Łobaszewska i Ajagore

17 styczeń 2019 to dla fanów twórczości Czesława Niemena dzień szczególny. To już 15 lat jak nie ma wśród nas nieodżałowanego Artysty jakim był bez wątpienia Niemen.
Na szczęście zostały pośród nas jego piosenki, które we własnych interpretacjach wykona dla nas pierwsza Dama polskiej piosenki – Grażyna Łobaszewska. Dwór na Wichrowym Wzgórzu zaprasza na jedyny w Polsce koncert In Memoriam. Właśnie 17.01 w okrągłą rocznicę śmierci Mistrza. „Wspomnienie” to nietuzinkowy koncert przypominający wyjątkową twórczość nieodżałowanego Mistrza, który odszedł bezpowrotnie 15 lat temu.
Utwory Czesława Niemena przypomną nam wyjątkowi Artyści.
Pierwsza dama polskiej piosenki - Grażyna Łobaszewska oraz super grupa AJAGORE.
W repertuarze największe przeboje: „Dziwny jest ten świat”, „Płonąca stodoła”, „Jednego serca” etc.
Na pewno nie zabraknie również największych przebojów Artystki takich jak „Czas nas uczy pogody” czy „Gdybyś”
Zapraszamy !!!
Bilety w przedsprzedaży w cenie 60.00 zł, w dniu koncertu 75.00 zł
Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12 stycznia - Hania Bałata - wieczór kolęd i pastorałek

Już po raz VI w drugą sobotę stycznia spotykamy się z Hanią Bałatą i jej przyjaciółmi na wieczorze kolęd i pastorałek w "Dworze na Wichrowym Wzgórzu". I jak co roku zaczynamy wieczór od wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, a później Wysocki, Okudżawa, Sikorowski, Stachura...... Zapraszamy serdecznie !!! Jak co roku będzie zapewne bardzo ciasno, ale za to rodzinnie, świątecznie i klimatycznie, a zapach pięknej, jodłowej choinki dopełni niezwykłość klimatu i nastroju tego wyjątkowego wieczoru. Rezerwacja stolików 604 287 125 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dla gości z odleglejszych rejonów, naszego pięknego kraju mamy przygotowane, odświętnie wydekorowane pokoje. Wejścióweczki na wieczór w cenie 15.00 zł., cena doby hotelowej ze sniadankiem w pokoju 2 osobowym 150.00 zł. Zapraszamy !!!